Zastosowanie tablic kierujących podczas remontów dróg

Wszelkie remonty jezdni oraz jej elementów mają w końcowych rozrachunku na celu podniesienie bezpieczeństwa oraz komfortu osób przemieszczających się danym odcinkiem drogi. Prace są jednak często prowadzone przez dłuższy okres czasu, w którym występują utrudnienia w ruchu. Właśnie wtedy bezpieczeństwo kierujących jest gorsze poprzez utrudnienia w poruszaniu się.

Budowa tablicy kierującej

tablica kierująca u 21Wszelkie prace powinny być odpowiednio oznakowane zarówno za pomocą znaków pionowych jak i poziomych. Oprócz tego często wykorzystywane są dodatkowe przedmioty, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz dostrzegalności potencjalnych zagrożeń. Przykładem takiego elementu infrastruktury, który jest wykorzystywany podczas remontów dróg jest tablica kierująca u 21. Ma ona za zadanie ostrzec kierującego przed zmianą poziomu jezdni lub niedokończonym remontem. Tablice te są często ustawiane na krawędzi jezdni i odgraniczają one właśnie wcześniej wspomniane poziomy. Często bowiem w czasie wymiany nawierzchni jeden pas jest wyłączony z ruchu. W takim przypadku cały ruch odbywa się za pośrednictwem drugiego pasa. Właśnie w takich sytuacjach bardzo ważne jest odpowiednie oznakowanie którym pasem może się odbywać ruch. Kolejnym przykładem zastosowania tablic kierujących u 21 są remonty studzienek kanalizacyjnych.

Często tablice takie można spotkać przy krawędzi jezdni, gdzie drogowcy wyrównują poziom asfaltu przy wcześniej wspomnianych studzienkach. Warto dodać, że tablice kierujące posiadają specjalną budowę dzięki której są one dobrze dostrzegalne przez kierowców. Przede wszystkim są one malowane na biało a później na ich powierzchnię przyklejane są czerwone pasy z folii odblaskowej. Dzięki temu tablica jest dostrzegalna z dużej odległości nawet po zmroku.

Zastosowanie tablic kierujących podczas remontów dróg
Przewiń do góry