Zalety aparatów słuchowych

Większość osób, które mają problemy z prawidłowym słyszeniem, nie chce nawet słyszeć o aparatach słuchowych. Na ogół bowiem, aparaty słuchowe te kojarzą im się z pewnego rodzaju upośledzeniem, oraz co gorsza wstydzą się je nosić. Niestety, często takie właśnie osoby, nawet nie zdają sobie sprawy, jak bardzo aparaty słuchowe, mogą im pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu.

aparat słuchowyZ tego względu głównie, warto zachęcać ich do wizyty w salonach protetycznych, w których specjaliści pomogą im dobrać odpowiedni aparat, dostosowany do rodzaju i głębokości ich ubytku. Wizyta ta, zazwyczaj rozpoczyna się od wykonania badania, które trwa kilkanaście minut. Następnie protetyk oceni ich ubytek, jak również założy aparat, dzięki któremu pacjent powinien lepiej zacząć słyszeć.
Pamiętajmy jednak, że każdy z aparatów zostaje zaprogramowany indywidualnie do ubytku konkretnego pacjenta. Nie ma zatem możliwości, pożyczania aparatów od innych. Zwróćmy również uwagę, że niemal w każdym salonie protetycznym, pacjenci mają możliwość, bezpłatnego wypożyczenia aparatu na okres jednego tygodnia. Po tym okresie próbnym, mogą oni zwrócić aparat, w przypadku gdy się nie sprawdził, bądź też zakupić go.
Większość punktów, umożliwia zakup na raty, dlatego też wysoka cena aparatów nie stanowi większego problemu. Na kolejnej wizycie, protetyk słuchu pobierze odcisk naszego ucha, dzięki któremu zostanie wykonana specjalna wkładka, dostosowana do kanału słuchowego pacjenta.

Zalet aparatów słuchowych jest wiele. Przede wszystkim jednak, poprawiają one komfort życia pacjenta. Możemy je zakupić w każdym większym mieście, takim jak Poznań, czy też Warszawa. Dodatkowo też, badanie słuchu wykonujemy za darmo.