Zabawki kreatywne do przedszkola

Od kilku lat w mojej okolicy stoi przedszkole, do którego chodziła moja mama, starsza siostra, ja, a teraz moje dzieci. Myślałam, że będzie ono funkcjonować już zawsze jednak kilka lat temu, okazało się, że ma ono problemy finansowe i prawdopodobnie miasto je zamknie.

Zabawki w przedszkolu powinny rozwijać dzieci

zabawki kreatywnePostanowiłam coś z tym zrobić. Nie mogłam pozwolić, aby placówka, która funkcjonowała tyle lat nagle została zamknięta. Postanowiłam więc zorganizować, wraz z innymi mamami, zbiórkę charytatywną. Potrzebne było wszystko, nowe zabawki, pieniądze na remont, nowe wieszaki i skrzynie na ubranka dla dzieci, leżaki do leżakowania dla najmłodszych podopiecznych, a także nowe wyposażenie do kuchni. Każda z nas poszukała w domu staroci, które oddałybyśmy na aukcje, popiekłyśmy ciasta i na terenie niedawno wyremontowanego placu zabaw przedszkola postanowiłyśmy zorganizować festyn pod tytułem „Ratujemy przedszkole”. Okazało się, że naszą akcją zainteresował się jeden z czołowych producentów sprzedających zabawki edukacyjne dla dzieci. Nie tylko wsparł przedszkole finansowo, ale także podarował zabawki kreatywne dla dzieci trzy, cztero, pięcio i sześcioletnich. Przedszkole w zamian za ten podarunek postanowiło zmienić nazwę i nazwać się imieniem właściciela firmy.

Dodatkowo mamy, które zorganizowały akcję, dostały zabawki edukacyjne dla 4 latka, od pani dyrektor przedszkola w podziękowaniu zaangażowanie. Dla mnie jednak największą nagrodą jest to, że zostało uratowane przedszkole i moje wnuki będą mogły tam uczęszczać. Cieszę się, że historia tak dobrze się skończyła.