Wzorowanie się na gwiazdach – powiększanie ust

Twoje źródło informacji

Wzorowanie się na gwiazdach – powiększanie ust

27 lutego 2015 Zdrowie i wygląd 0

Osoby publiczne, można powiedzieć gwiazdy, występowały w społeczeństwach od samego początku. Wraz z rozwojem kultury masowej i środków przekazu zasięg ich oddziaływania stopniowo się powiększał. W chwili obecnej tak zwani celebryci są znani na całym świecie. Mają swoje programy w telewizji, są non stop obecni w Internecie, o ich życiu donosi prasa bulwarowa.

powiększanie ustNic więc dziwnego, że masa młodych osób jest w nich zapatrzona jak w obrazek. Podpatrują ich styl życia, zachowanie, codzienne czynności i wygląd. Nie zawsze są to dobre wzorce. Z założenia idol ma być osobą, która nas inspiruje i sprawia, że dążymy do samorealizacji na wyższym poziomie. Staje się więc wzorem do naśladowania. W przypadku wielu gwiazdek obecnych w Sieci trudno mówić o płynącym z ich strony pozytywnym przekazie.
Rzadko kiedy mają jakiekolwiek wykształcenie, a ich poczynania i swobodny sposób prowadzenia się wołają o pomstę do nieba. Wiele sław, które stały się popularne w młodym wieku, już w latach nastoletnich ma za sobą operacje plastyczne i inne inwazyjne zabiegi mające na celu polepszenie ich wyglądu. Powiększanie ust, botoks, większe piersi- to wszystko sprawia, że przeciętna nastolatka patrząc na nie zaczyna mieć nierealistyczne oczekiwania względem siebie i swoich znajomych. Stąd już prosta droga do kompleksów, które mogą zakończyć się wielkimi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak anoreksja lub bulimia.
Rola rodziców polega w tym momencie na tym, aby uważnie obserwować swoje dzieci i wkroczyć w sytuacji, kiedy ich fascynacja przeradza się w zaślepienie. Najlepiej byłoby, aby dorośli sami w trakcie dorastania stanowili wzór dla swoich podopiecznych i aby ich wybory były swego rodzaju pozytywnym schematem, na którym mogą się wzorować.

W ten sposób można w znacznym stopniu zniwelować ryzyko, że złe wzorce do naśladowania, jakimi niewątpliwie jest część gwiazd będących współcześnie na topie, nie wpłyną na nastolatków w niekorzystny sposób. Młode umysły są bardzo podatne na manipulację, dlatego tak istotne jest, by kształtować je w delikatny, przemyślany sposób.