Wysokiej klasy zbiorniki na szambo

Twoje źródło informacji

Wysokiej klasy zbiorniki na szambo

27 marca 2019 Budownictwo 0
szamba betonowe

Bardzo dobrym rozwiązaniem przy zbiorniku na szambo jest wykonanie dodatkowego przewodu, który będzie zamontowany w ogrodzeniu domu. W ten sposób wóz asenizacyjny nie będzie musiał wjeżdżać na teren posesji i podczas naszej nieobecności również będzie mógł opróżnić zbiornik na szambo betonowe.

Jaką wielkość szamba wybrać?

szamba betonoweZawsze powinniśmy doskonale przemyśleć naszą decyzję o wyborze odpowiedniej pojemności szamba betonowego. Im większe szambo wybierzemy na ścieki, to tym rzadziej będziemy je opróżniać i poniesiemy zdecydowanie mniejsze koszty związane z przyjazdem szambiarki. Pojemność zbiornika powinna być odpowiednio dopasowana do potrzeb użytkowych, czyli do wielkości rodziny, która zamieszkuje dany teren. Obecnie wielu producentów oferuje i szamba betonowe w dobrych cenach. Jeżeli planujemy zakup gotowego szamba betonowego, to musimy na kilka godzin przed montażem wykonać odpowiedni wykop. Przy wykopie musimy również uwzględnić wykonanie odpowiedniej podsypki, aby zbiornik stał stabilnie. Nigdy nie powinniśmy decydować się na zbyt wcześnie wykonanie wykopu, ponieważ mogą się obsunąć ścianki, a na dole może się zebrać woda gruntowa. Musimy również pamiętać o tym, aby swobodnie można było dojechać do wykopu, ponieważ hydrauliczny dźwig samochodowy będzie musiał pan opuścić bardzo ciężkie szambo betonowe. Obecnie najpopularniejsze są szamba na wykonany z betonu, ale także często wybiera się szamba z tworzywa sztucznego, który jest zdecydowanie lżejsze.

Możemy również na rynku znaleźć wysokiej klasy szambo ekologiczne, które utożsamiane są z oczyszczalniami ścieków. Dzięki temu wpływamy na środowisko naturalne i w sposób ekologiczny magazynujemy nieczystości ciekłe. Kiedyś popularne były szamba z betonowych kręgów, ale w dzisiejszych czasach jest to najrzadziej wybierane sposób odprowadzania ścieków.