Wynajem sprzętu budowlanego do robót przydomowych

Twoje źródło informacji

Wynajem sprzętu budowlanego do robót przydomowych

18 września 2017 Usługi dla wszystkich 0

Przeprowadzając się z mieszkania do domu, wiedzieliśmy z żoną, że będzie się to wiązało z pewnymi zmianami, a raczej z dodatkowymi obowiązkami. Nie sądziłem jednak, że będzie ich aż tyle. Kupiliśmy stary, od dawna nie zamieszkały dom; mieliśmy w nim i wkoło niego mnóstwo do zrobienia.

Zastosowanie podestów ruchomych: przycinka, malowanie, naprawa

podesty ruchome wynajemMusiałem obciąć gałęzie starych drzew, pomalować elewację, naprawić rynny. Od razu wiedziałem, że będę musiał wynająć jakiś podnośnik. Podest ruchomy w tym wypadku był konieczny, bo jak przy elewacji ustawię rusztowanie tak przy drzewie już tego nie zrobię. Wynajem podestu nie mógł być o wiele droższy niż wtedy, gdy wypożyczałem go ostatni raz. Wtedy potrzebny mi był do pracy, gdy montowałem reklamę na wysokości dziesięciu metrów. Wtedy też po raz pierwszy wynająłem zwyżkę. Dlatego, gdy teraz kroiły mi się prace na wysokości od razu pomyślałem o tym samym. Potrzebowałem u góry jeszcze jednego człowieka by praca przebiegła sprawniej i szybciej. Postanowiłem trafić do tej samej firmy, z której wypożyczałem sprzęt już poprzednio. Wpisałem to samo hasło podesty ruchome wynajem i szybko odnalazłem się w wynikach. Spisałem numer i zadzwoniłem pytając o dostępność sprzętu. Usłyszałem, że podesty są w tej chwili trzy: masztowy, nożycowy i przegubowy, i bez problemu mogę któryś wynająć od jutra. Umówiłem się od razu na wizytę kolejnego dnia. Nie wiedziałem ile zajmie mi naprawa rynny, przycięcie drzewa i elewacja. Było to ściśle związane z pogodą. Podesty mają sporą przestrzeń – ułatwia to pracę w parach.

Po dwóch dniach pięknej pogody, moje prace były zakończone. Jednak, gdy sąsiad zauważył jak sprawnie poszła mi praca prosił byśmy zrobili to samo u niego. Jego elewacja również wymagała odświeżenia. Czemu nie miałbym mu pomóc? Zwyżka nie była problem, pogoda również, to i ręce do roboty się znajdą!