Wybieramy poduszkę dla dziecka

Każdy z nas wie, że nocny odpoczynek jest nam niezbędny do zregenerowania sił. I dobrze wiemy też, że jakość snu znacząco wpływa na nasz poziom energii następnego dnia. Jesteśmy także świadomi, że jakość snu nie bierze się z niczego, a zależy raczej od pomieszczenia, w którym śpimy, łóżka, pościeli i innych wydawałoby się drobiazgów. Szczególnie cenny jest sen dziecka. Maluch potrzebuje sporej regeneracji, śpi aż 8-9 godzin, a nie 6-7 jak zwykle dorośli.

Jak kupić dobrą poduszkę dla dziecka?

poduszka dla dzieckaDziecko śpiąc, spędza w pozycji leżącej jedną trzecią doby. Warto więc zadbać, aby jego ciało i w tym czasie prawidłowo się rozwijało. W pozycji leżącej łatwo o różnego rodzaju skrzywienia, ścierpnięcia i niewygodne pozycje. Dzieje się tak, gdy mamy niewłaściwie dopasowany materac, ale także… poduszkę. Poduszka dla dziecka jest jednym z najważniejszych elementów  jego dobrej jakości snu. Przede wszystkim powinna być odpowiedniej wielkości do wieku. Nie bez znaczenia jest też materiał, z jakiego jest wykonana. Od tego zależy jej twardość i elastyczność, możliwość dopasowania się mięśni karku. To w dużym stopniu wpływa na to, jak nasze mięśnie odpoczną. Jeśli właściwie są ułożone, całą noc wypoczywają i regenerują się; jeśli nieprawidłowo – wciąż są napięte i dziecko rano może obudzić się ze ścierpniętą szyją,  a nawet bólem głowy. Obecnie na rynku pojawiały się nawet tzw. poduszki medyczne, które wykonane są ze specjalnych tworzyw, które nie odkształcają się nawet przy długim użytkowaniu oraz są specjalnie wyprofilowane. Często też nasze dzieci mają alergie – bez problemu możemy teraz dostać poduchy z tworzyw antyalergicznych.

Wypoczynek dziecka powinien być dla nas bardzo ważny. Dlatego warto zadbać o prawidłową postawę malucha w czasie snu, a więc o właściwą poduszkę. Wybierajmy te dobrej jakości, sprawdzonych firm, a dodatkowo możemy umilić dziecku zasypianie, ubierając wnętrze poduszki w kolorową poszewkę z ulubionymi postaciami.