Własny domek letniskowy

Każdy z nas lubi wyjeżdżać na wakacje, co nie zmienia faktu, że najlepiej czujemy się we własnym domu. Warto połączyć te dwa czynniki i na wakacje wyjeżdżać tak naprawdę do siebie. Ten cel wbrew pozorom łatwo osiągnąć. Wystarczy kupić domek letniskowy w jakimś fajnym miejscu, na przykład nad jeziorem.

Drewniany domek letniskowy

letniskowe domki z drewnaZakup takiego domku na własność nie jest tak wymagające finansowo jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Zakup takiego domku jest mniej kosztowny, niż zakup mieszkania. Na wejście w posiadanie takiego domku są dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup takiego domku już gotowego, a drugim i według mnie lepszym sposobem jest zakup jakiejś działki ze statusem budowlanym w malowniczym miejscu i postawienie tam takiego domku na własną rękę. Letniskowe domki z drewna są bardzo łatwe w budowie, ponieważ do naszych zadań należy tylko i wyłącznie wykonanie fundamentu. Z racji tego, że taki domek jest stosunkowo lekki, to fundament nie musi być zbyt mocny. Wystarczy, że fundament będzie miał około metra głębokości, a taki domek będzie stał stabilnie. Domek jest produkowany w całości w fabryce. Przywożony na miejsce do klienta, gdzie jest składany w całość. Do produkcji takich domków używane jest drewna wysokiej jakości. Przekłada się to na bardzo długą żywotność. Konserwacja takiego domku jest bardzo łatwa, ponieważ wystarczy, że co kilka lat odmalujemy cały domek impregnatem, który zabezpieczy drewno przed niszczeniem.

Koszt całej inwestycji jest stosunkowo niski. Zakup takiego domku razem z zakupem działki i wykonaniem fundamentu nie będzie nas kosztować więcej, niż sto tysięcy złotych. Taki domek może być w naszym posiadaniu przez wiele lat, a jak się nam znudzi, to zawsze możemy go sprzedać i odzyskać znaczną część pieniędzy.

Własny domek letniskowy
Przewiń do góry