Uzyskałam certyfikat Scrum Master

Często uczestniczę w różnych szkoleniach. Lubię się uczyć i wiem też, że dobrze idzie mi przekazywanie wiedzy innym. Dlatego też sama chciałam zostać trenerem umiejętności biznesowych i związanych z zarządzaniem. Do tego była jeszcze długa droga.

Scrum Master i moja praca

certyfikat Professional Scrum MasterNajpierw skończyłam studia ekonomiczne i z zarządzania o specjalizacji managerskiej. Przez jakiś czas pracowałam w różnych korporacjach, jednak nie dawało mi to takiej satysfakcji. Jednak dzięki temu po raz pierwszy poszłam na szkolenia Scrum. Można powiedzieć, że jest to rodzaj zarządzania osobami, projektami i produktami. Wiedza ta jest bardzo przydatna w każdej branży, choć takie sesje projektowe najczęściej widać w informatyce i nowych technologiach. To branża przyszłościowa. Po pierwszym szkoleniu ze Scruma dostaliśmy certyfikat ukończenia. To jednak było dla mnie za mało. Chciałam się kształcić w tej dziedzinie i sama zapisałam się na kolejne szkolenia z zakresu Scrum. Nie było to łatwe, bo w naszym kraju nie było jeszcze takich szkoleń i często musiałam wyjeżdżać za granicę. Ostatecznie jednak udało mi się uzyskać certyfikat Professional Scrum Master. Mając taki tytuł sama mogłam przeprowadzać szkolenia Scrum na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Teraz mogłam pracować jako profesjonalny trener. Zaczynałam oczywiście od podstawowych szkoleń, bo na takie było zapotrzebowanie. Wiele firm zamawiało jednak od razu szkolenia zaawansowane, szczególnie dla menadżerów wyższego szczebla.

Dzięki temu że miałam w sobie chęć nauki i wiedziałam czego chcę udało mi się uzyskać tytuł szkoleniowy o jakim marzyłam. Teraz mogę się skupić na przekazywaniu swojej wiedzy, a nie na męczącej pracy w korporacji, gdzie każdy dzień wyglądał tak samo. Mam wybór i wiele możliwości prowadzenia kursów.