Utylizacja poszycia z eternitu

Twoje źródło informacji

Utylizacja poszycia z eternitu

6 stycznia 2019 Usługi dla wszystkich 0

Zapewne każdy z Państwa spotkał się w swoim życiu z dachami, które pokryte są falistymi płatami eternitu. Przez dziesięciolecia materiał ten był używany niezwykle często. Do tej pory spotkać można ogromną ilość domów, stodół, garaży czy budynków gospodarczych, które pokryte są azbestem. Popularność tego materiału zmalała po opublikowaniu wyników badań potwierdzających szkodliwość tego materiału. 

Dach z eternitu – wymiana

utylizacja azbestu piasecznoOd kiedy światło dzienne ujrzały wyniki badań mówiące o szkodliwość azbestu to wiele osób od razu zaczęło zabierać się za wymianę poszycia dachowego. Niestety wiele osób nie przyjmuje wspomnianych wyników za rzetelne i zupełnie bagatelizują oni problem. Należy jednak pamiętać, że posiadanie dachu z eternitu skutkuje tym, że zatruwamy nie tylko samych siebie ale również mieszkających w pobliżu sąsiadów. Obecnie żeby rozpocząć proces utylizacji konieczne jest zgłoszenie tego faktu do odpowiednich instytucji. Warto jednak wcześniej sprawdzić czy nie są prowadzone nabory wniosków o dofinansowania takiej czynności. Jeśli więc mowa o kwestii jaką jest utylizacja azbestu Piaseczno jest miastem, w którym wspomniane nabory prowadzone są dość często. Otrzymując dofinansowanie nie będziemy musieli pokrywać kosztów usuwania ani transportu azbestu. W naszym zakresie będzie jednak zadbanie o wykonanie nowego poszycia, które już finansowane nie jest. Obowiązek usuwania pokryć eternitowych za jakiś czas będzie obligatoryjny dla wszystkich bowiem ustawodawca przewidział kary finansowe.

Jeśli posiadamy odpowiednią ilość gotówki, którą możemy przeznaczyć na wymianę poszycia dachowego to warto rozejrzeć się za ofertami firm zajmujących się utylizacją azbestu. Koszt utylizacji jednego metra kwadratowego wynosi najczęściej kilkadziesiąt złotych ale warto pamiętać o wspomnianej wcześniej możliwości otrzymania dofinansowania.