Tworzenie wizerunku firmy przez reklamę

Twoje źródło informacji

Tworzenie wizerunku firmy przez reklamę

12 grudnia 2015 Handel 0

Pojęcie reklamy chyba każdy zna, nie każdy jednak orientuje się, że reklamę można podzielić ze względy na jej funkcję. Można zatem mówić o reklamie, które ma na celu promowanie produktów i usług danego przedsiębiorstwa, a także o reklamie, która ma na celu promowanie samego przedsiębiorstwa, czyli kreowanie jego pozytywnego wizerunku.

Dzisiaj reklama jest ważna dla wizerunku firmy

krówkiJako, że to drugie zagadnienie jest zdecydowanie mniej znane, to właśnie jemu się nieco przyjrzymy. Jakie reklamy nadają się do tego typu działań? Na początek dla przykładu przywołamy chyba najbardziej znane wszystkim rozwiązanie jakim są wizytówki, które niczego nie reklamują a jedynie przekazują podstawowe informacje o firmie i przypomniana o niej. Jest to klasyczne rozwiązanie, obecnie stosuje się także inne, nieco podobne jeśli chodzi o funkcje. Takim rozwiązaniem są choćby krówki z nadrukiem reklamowym, a mówiąc ściślej krówki z logo firmy, które właśnie maja klientowi o firmie przypomnieć, a jako, że same krówki są miłym upominkiem, to już to kreuje pozytywny obraz firmy. Wykonanie takie reklamy wydawać się może nieco trudniejsze niż wykonanie wizytówek, jednak jest to mylne wrażenie, bo wystarczy w Google wpisać krówki reklamowe producent, by znaleźć wykonawce takiej reklamy. Kolejnym z działań reklamowych jakie służą tworzeniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa jest reklama w mediach społecznościowych. W celu stwarzania takiego wizerunku zwykle wykorzystuje się taki portal społecznościowy jakim jest Facebook. Na portalu tym zakłada się funpage firmy na którym zamieszcza się różne informacje związane z firmą, jej funkcjonowanie organizowanymi przez nią eventami itd.

Co za tym idzie jak widać możliwości do stwarzania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa jest w dzisiejszych czasach naprawdę sporo i warto je wykorzystać, bo dobry wizerunek firmy jest kluczowy jeśli chodzi o jej sprawne funkcjonowanie i w dużej mierze choć w sposób pośredni to przekłada się na zyski firmy.