Teraz łatwiej zarejestrujemy firmę w Norwegii

Od dłuższego czasu większość społeczeństwa norweskiego twierdziła, że założenie firmy w ich kraju jest zbyt trudne. To bardzo ważne, by tego rodzaju procedury były możliwie jak najprostsze – w końcu tylko to będzie zachęcało ludzi do odkrywania w sobie żyłki przedsiębiorców.

Nowe przepisy znacznie ułatwiły rejestrację firm w Norwegii

rejestracja firmy w norwegiiTeraz każdy obywatel Norwegii ma znacznie uproszczone formalności, które trzeba złożyć zakładając własną działalność gospodarczą. Ludzie korzystają z tego masowo – obserwuje się znaczny wzrost liczby zakładanych firm. Problemy przy rejestracji nie były zapewne czynnikiem, który blokował przedsiębiorczość Norwegów, ale na pewno uproszczenie formalności przekonało wielu z nich do działania. W końcu wizja spędzania długich dni w urzędach nie jest niczym przyjemnym dla nikogo. Ludzie nie lubią załatwiać całej tej papierkowej roboty. Teraz, gdy rejestracja firmy w Norwegii jest naprawdę prosta, ludzie mogą zająć się tym, co jest istotne. Główkują teraz w jaki sposób inwestować by zyskać, a nie w jaki sposób wypełnić dany formularz, by nie musieć znowu wracać do urzędu. Wszyscy Norwegowie chwalą działania rządu w tej kwestii. Na ulicach również widać, że ludzie odżyli. Wcześniej niezagospodarowane lokale i pawilony obecnie tętnią życiem. Ludzie zdają się korzystać tutaj z każdej okazji, by ruszyć się z domu i spróbować czegoś nowego. Niezależnie czy chodzi tutaj o skosztowanie potraw kuchni innego narodu, czy też o otwarcie własnej firmy, zamiast pracy u kogoś. Jest to naprawdę bardzo interesujący naród, który mam nadzieję poznać kiedyś bliżej.

Co do Polski, to pozostaje mieć nadzieję, że i tutaj prowadzenie firmy stanie się znacznie prostsze, niż jest obecnie. Oczywiście można mieć i z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, ale prawda jest taka, że mało kto ma na to siłę i energię.