Telefony komórkowe jako nawigacja

Twoje źródło informacji

Telefony komórkowe jako nawigacja

18 stycznia 2019 Informatyka 0

Bez obaw możemy pokusić się o stwierdzenie, że w dzisiejszych czasach telefon ma coraz mniej wspólnego z dzwonieniem. Całkiem śmiało możemy stwierdzić, że telefon jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Telefon służy nam coraz mniej do dzwonienia, a coraz więcej do przeglądania internetu, a także jako nawigacja.

Dobry uchwyt samochodowy

uchwyt na telefonŚrednia cena za względnie dobry telefon komórkowy, to około tysiąc złotych. Skoro musimy kupić taki telefon, to bez sensu jest wydawać kolejne trzysta złotych na nawigację, którą mamy we wcześniej kupionym internecie. Wystarczy, że dokupimy uchwyt na telefon, przymocujemy go w swoim samochodzie. Na rynku dostępne są różnego rodzaju uchwyty, najpopularniejszy jest uchwyt przymocowywany do szyby przy pomocy przyssawki. Dość dobrze sprzedają się także uchwyty montowane do kratek nawiewu w samochodzie. Jednak to właśnie te na przyssawkę są najbardziej uniwersalne, stąd tak duża sprzedaż. Uchwyt przymocowywany w ten sposób możemy używać w kilku samochodach, ponieważ jego montaż i demontaż jest bardzo prosty. Wystarczy odtłuścić przyssawkę i miejsce gdzie chcemy ją przykleić. Uchwyty tego typu posiadają bardzo dużą regulację kąta pochylenia, dzięki temu świetnie się sprawdzają w każdym samochodzie. Niezależnie czy jest to osobówka, czy auto ciężarowe. Uchwyt wyłożony jest antypoślizgową gumą, dzięki temu telefon stabilnie trzyma się w uchwycie. Uchwyty są na tyle uniwersalne, że są w stanie przytrzymywać każdy rodzaj telefonu.

Inwestycja w taki uchwyt to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Za tak niską kwotę zyskamy nawigację samochodową. Takich uchwytów możemy szukać w sklepach motoryzacyjnych, sklepach z telefonami komórkowymi, a także w sklepach z elektroniką. Zakupy możemy zrobić także przez internet.