System rekuperacji i ciepło w domu

profesjonalny-system-rekuperacji-w-poznaniu

 

Zawsze lubiłam jak w domu było ciepło. Lato i wiosna to były moje ulubione pory roku, a zima najchętniej nie ruszałabym się spod kołdry. Przykrywałam się dodatkowymi kocami i piłam gorącą herbatę, żeby się rozgrzać. Dlatego też mój dom musiał być bardzo ciepło i dobrze zaizolowany.

Rekuperacja i dobra temperatura

profesjonalny system rekuperacji w PoznaniuDużo czytałam o domach pasywnych. Taki dom ma lepszą izolacje niż zwykły i nie wpuszcza chłodu do środka. Jego wybudowanie wcale nie było bardziej kosztowne, niż w przypadku normalnego budynku. Taki dom też chciałam mieć na działce. Przeczytałam jedynie o tym, ze potrzebny mi będzie jakiś dodatkowy sprzęt odnośnie wentylacji, bo w takim domu naturalnie ona nie występuje. Potrzebny jest mi profesjonalny system rekuperacji w Poznaniu, który wymusza ruch powietrza. Wolałam się zawczasu przygotować na to, jak to ma wyglądać. Koszt rekuperacji był spory, ale ponoć się szybko zwracał, a domy bez takiej wentylacji mechanicznej nie były przyjemne w zamieszkiwaniu. Powietrze tam stało i było zatęchłe. Przy wybieraniu dewelopera zaznaczyłam zatem, że dom ma być jak najcieplejszy, ale też będzie miał montowaną rekuperację. Okazało się, że ta ekipa zajmuje się też takimi podłączeniami. Chciałam mieć pompę ciepła, bo jest bezobsługowa i bezawaryjna. Mogę też sobie nastawić odpowiednią temperaturę, więc zawsze będzie mi ciepło. Nauczyłam się obsługiwać sprzęt, bo jak jest przerwa w dostanie prądu, to czasem ustawienia się resetują i trzeba je znowu wprowadzić. Na szczęście wszystko jest ustawiane komputerowo, czyli intuicyjnie.

Jestem zadowolona ze swojego wyboru. Dom pasywny z pompą ciepła i rekuperacją to najlepsze rozwiązanie z możliwych. Nigdy nie narzekałam jeszcze na zimno w domu, nic się nie zepsuło, a ja mogę spokojnie mieszkać.  

 

System rekuperacji i ciepło w domu
Przewiń do góry