Styl eklektyczny w łazience

Pojęcie stylu eklektycznego jest dość trudne do zdefiniowania, więc trudno się dziwić, że większość osób nie zna tak naprawdę jego założeń. Zresztą trudno się dziwić, bo zwykle gdy nie wiemy jak określić jakieś pomieszczenie to właśnie mówimy, że jest ono w stylu eklektycznym.

Styl elektryczny jest nowoczesny i ciężki do zdefiniowania

lustra-szczecinNie oznacza to jednak, że styl eklektyczny to bezguście, wręcz przeciwnie wnętrza urządzone w tym stylu są bardzo gustowne, po prostu tak naprawdę nie sposób je jednoznacznie zdefiniować. Na czym zatem polegają zasady stylu eklektycznego? Odpowiedź dość banalna otóż zasad nie ma. Można powiedzieć, że jest tylko pewne założenie i to raczej założenie dość mgliste, otóż chodzi o łączenie nowego ze starym. Główną zaletą tego rozwiązania jest to, że nadaje się praktycznie do każdego pomieszczenia. Przyjrzyjmy się zatem temu jak mogłaby wyglądać łazienka w stylu eklektycznym. Mogła by ona na przykład mieć stylizowane na stare kafelki, z delikatnymi wzorkami i klasyczne lampy i lustra-Szczecin, które zostaną zestawione z nowoczesnymi sprzętami jak pralka czy kabiny prysznicowe. Działa to także i w drugą stronę, to znaczy, ze nowoczesne może być wykończenie ścian na przykład poprzez szkło lacobel oraz bardzo minimalistyczne oświetlenie, a właśnie sprzęty będą stylizowane na stare. Co za tym idzie łazienki urządzone w stylu eklektycznym mogą się bardzo różnic od siebie ta ze Szczecina w niczym może nie przypominać tej z Warszawy, ale nie ma co się temu dziwić, bo sam styl pozostawia nam bardzo dużą dowolność, jednak w tym też tkwi pewna pułapka mianowicie, trzeba mimo wszystko mieć nie co wyczucia i tak zwanego dobrego smaku by zestawienie starego z nowym prezentowało się naprawdę ciekawie.

W przypadku tego stylu granica pomiędzy modnym wnętrzem a tandetnym jest bardzo cienka, a co za tym idzie urządzając łazienkę w stylu eklektycznym trzeba być bardzo ostrożnym i rozważnie dobierać wszystkie elementy.

Styl eklektyczny w łazience
Przewiń do góry