Studia z geodezji mnie nudziły

Twoje źródło informacji

Studia z geodezji mnie nudziły

22 kwietnia 2016 Usługi budowlane 0

Lubiłam chodzić do szkoły i się uczyć. Szczególnie zawsze podobały mi się zajęcia z biologii i geografii. Kiedy zatem wybierałam się do liceum to wybrałam klasę z rozszerzonym nauczaniem tych dwóch przedmiotów. Był to bardzo dobry wybór.

Studia z geodezji nie okazały się być tym czego oczekiwałam

geodezjaPolubiłam te przedmioty jeszcze bardziej i byłam zdecydowana an to, by iść na studia związane w tymi dziedzinami nauki. Uważałam, ze geodezja i kartografia byłaby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Słyszałam, ze taki geodeta w Poznaniu potrafi dobrze zarobić. Poza tym, robienie badań i pomiarów nie stanowiło dla mnie nigdy wyzwania. Uważałam, że to będą dla mnie lekkie i przyjemne studia. Niestety, nie do końca trafiłam z wyborem. Okazało się, ze usługi geodezyjne są śmiertelnie nudne. Cały czas robiło się to samo. Na zajęciach praktycznych braliśmy cały sprzęt i rozstawialiśmy go w różnych miejscach. Potem trzeba było dokładnie wszystko nastawiać i traciło się na to mnóstwo czasu. Bardzo mi się to nie podobało. Za dużo było czekania, wszystko robiło się bardzo powolnie. W końcu po połowie semestru byłam już pewna, ze geodeta to nie zawód dla mnie. Zrezygnowałam ze studiów. Potem podjęłam pracę, żeby nie tracić roku, a przy kolejnej rekrutacji zdecydowałam się na studiowanie biologii morskiej i oceanografii. To zdecydowanie lepszy pomysł, niż ta cała geodezja w Poznaniu. Bardzo interesują mnie prawie wszystkie zajęcia na moich studiach, an pewno się nie nudzę, tylko cały czas odkrywam nowe rzeczy.

Tym razem dokonałam dobrego wyboru. Nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy jakieś praktyczne zajęcia na których będzie można się wykazać. Na pewno będą interesujące.