Strony www – czym są?

Strony www to wynalazek, który na stałe zagościł w naszej rzeczywistości. Gdziekolwiek byśmy nie byli, mamy do nich prawie stały dostęp. Rosnąca przepustowość łącz oraz coraz bardziej zaawansowane języki pisania stron doprowadziły do tego, że dziś stały się prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym środkiem przekazu i przechowywania treści w historii świata.

Strony internetowe to ważny nośnik informacji o nas

strony internetoweZastanówmy się na chwilę czym właściwie są strony internetowe. Oprócz magazynowania i wyświetlania treści tekstowej i obrazkowej dzięki rozwojowi technologii, witryny i portale zyskały również możliwości odtwarzania plików audio oraz wideo. Nie sposób też zapomnieć o kwitnącej branży gier online, w szczególności tak zwanych gier przeglądarkowych. Technologia nowoczesnych łącz i serwerów umożliwia wspólną zabawę milionom osób na świecie. Strony internetowe stały się również platformami służącymi do kontaktów między ludźmi i grupami osób, na początku na czatach, później już w bardziej zaawansowanej formie dzisiaj znanej jako media społecznościowe. Użytkownicy mogą za ich pośrednictwem również wymieniać się poglądami i dzielić treścią znalezioną na innych stronach. Należy także wspomnieć o blogach – wirtualnych dziennikach o tematyce zależnej tylko i wyłącznie od ich właścicieli. Tworzenie stron www stało się zajęciem dla ogromnej grupy ludzi i poważaną, dobrze płatną profesją.

Wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży, ponieważ projektowanie stron www wymaga wszechstronności i kreatywności i możemy zaobserwować odpowiedź rynku, choćby w Gdańsku, gdzie non stop pojawiają się nowe firmy z branży.