Sprawny montaż lpg

Twoje źródło informacji

Sprawny montaż lpg

14 listopada 2017 Motoryzacja 0

 

Kupiłem dopiero co samochód, jednak już wiedziałem, że zainstaluję w nim instalację LPG tak, abym mógł jeździć na gaz. Stwierdziłem, że takie rozwiązanie będzie bardzo ekonomiczne, ale oczywiście nie wiedziałem, gdzie coś takiego się wykonuje. Miałem dość stary model samochodu, dlatego nie wiedziałem, czy można w ogóle w nim zainstalować butlę z gazem.

Instalacja lpg w samochodzie

fachowy montaż instalacji lpg w Rzeszowie

Podjechałem więc do jednego z najbardziej polecanych warsztatów samochodowych zajmujących się właśnie instalowaniem lpg w samochodach, aby pracownik mógł spojrzeć na moje auto i silnik i sprawdzić, czy faktycznie fachowy montaż instalacji lpg w Rzeszowie będzie tutaj możliwy. Naczytałem się sporo o tym, ile trzeba przejechać kilometrów, aby taka inwestycja w butlę lpg się zwróciła i postanowiłem ją zainstalować. Początkowo owszem trzeba wydać kilka tysięcy złotych, jednakże po krótkim czasie zauważymy różnicę jeśli chodzi o tankowanie samochodem własnie gazem, a nie benzyną, która jest praktycznie dwa razy droższa. Pracownik oferujący fachowy montaż instalacji lpg w Rzeszowie bardzo dokładnie mi wszystko wytłumaczył. Pokazał mi różnicę pomiędzy sekwencjami, czyli rodzajem instalacji, jaką może mi zaoferować. Najlepszą możliwością dla mnie będzie oczywiście to, aby gaz przełączał się automatycznie chwilę po uruchomienia silnika. Nie było z tym żadnego problemu, a pracownik warsztatu zaproponował mi kompleksowe rozwiązanie jeśli o to chodzi.

Fachowy montaż instalacji lpg polegał przede wszystkim na tym, aby zainstalować gaz w samochodzie w sposób jak najbardziej bezpieczny. Jeśli chodzi o gaz w samochodzie trzeba przecież zachować niezbędne środki ostrożności, jednakże później w trakcie użytkowania taka instalacja sprawdza się bardzo dobrze podczas długich tras.