Sprawdzanie pieca wolnostojącego do ogrzania domu

Zbliża się małymi krokami jesień, a zaraz po niej mamy już zimę. Przed pierwszymi chłodnymi dniami warto jest parę rzeczy posprawdzać w swoim domu. Przykładem może być sprawdzenie dachu, czy czasami nie mamy jakiś dziur, czy może okna są odpowiednio szczelne. A może kaloryfery też trzeba sprawdzić, to one są powiązane z piecem do grzania całego domu.

Piec do ogrzania pomieszczeń

piece wolnostojąceJeśli nie będziemy mieć wystarczająco sprawnych kaloryferów, to na nic nam bardzo dobry piec. Gdy kaloryfery się zapowietrzą, to nie  będą grzały zbyt dobrze, a mogą w ogóle nie grzać. ale jak te elementy sprawdzimy i będą w porządku lub nie ale już poradziliśmy sobie z tymi przeszkodami. To najwyższy czas jest sprawdzić jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. Chodzi o piec, który ogrzewa nam cały dom. Ja u siebie w domu mam piec wolnostojący, który podłączony jest do rur grzewczych. Aby sprawdzić sprawność takich pieców, należy przede wszystkim sprawdzić, czy rury odprowadzające się nie zapchały, czy nie ma zbyt dużej sadzy wewnątrz pieca. Piece wolnostojące mają to do siebie, że możemy je sprawdzić z każdej strony i warto to zrobić. Warto poszukać ewentualnych korozji, czy innych uszkodzeń. Lepiej jest zadziałać wcześniej niż później. Jeśli z piecem, a mianowicie z  jego wyglądem jest w porządku to możemy przejść do sprawdzania komina. czy on czasami nie jest zapchany. Jeśli nie to nie musimy nic z nim robić, ale można jak chcecie dla pewności go przeczyścić. Jak już mamy i to ustalone, to warto rozpalić w piecu na próbę. Przecież przez kilka miesięcy wasz piec stał nieużywany. Warto sprawdzić, czy dobrze się w nim pali opał, jak szybko nagrzewają się kaloryfery, czy tak samo jak poprzednio w sezonie grzewczym. Jeśli jest w porządku to jesteście przygotowani na zbliżające się chłodne dni.

Przed sezonem grzewczym warto posprawdzać parę rzeczy. Najważniejszą jednak rzeczą jest sprawdzenie waszego pieca. Czy jest sprawny. Ja swój piec wolnostojący sprawdzam regularnie przed sezonem grzewczym, by wykluczyć ewentualne zaskoczenie, że coś nie działa, a na dworze jest ziąb.

Sprawdzanie pieca wolnostojącego do ogrzania domu
Przewiń do góry