Spoty reklamowe w czasach kryzysu ekonomicznego

Twoje źródło informacji

Spoty reklamowe w czasach kryzysu ekonomicznego

28 marca 2016 Marketing 0

Kryzys ekonomiczny z którym od kilku lat borykają się niemalże wszystkie państwa na świecie wprowadził ogromną ilość zmian przede wszystkim do prowadzonych działalności gospodarczych. Trudne warunki oraz ciągle zmieniająca się konkurencja doprowadziły do sytuacji, iż stosowane dotąd metody i działania przestały działać i przynosić oczekiwany efekt.

Spoty reklamowe nadal działają

spoty reklamoweW dobie tych zmian właściciele przedsiębiorstw oraz marketingowcy, na barkach których spoczywa duża odpowiedzialność za sprzedaż, musieli mocno zweryfikować stosowane metody i szybko wymyślać nowe – działające. W ten właśnie sposób doszło do zmian jak dotknęły video marketing. Oczywiście spoty reklamowe czy filmy promocyjne to nic nowego – istniały na długo przez rozpoczęciem kryzysu. Jednakże szybko okazało się, iż to jak dotąd były tworzone i stosowane przestało przynosić efekty. Rozpoczęła się zatem walka o nowe metody i wymyślono. Powoli coraz rzadziej odbiorcy mogą oglądać w telewizji filmy reklamowe, które podobne są do tych stosowanych jeszcze chociażby pięć lat temu. Dziś video marketing to dziedzina nad którą pracuje sztab ludzi w agencjach reklamowych, którzy przez kilka miesięcy ustalają całą kampanię reklamową, czyli szereg filmów, które tworzą niejako serial. W każdym z nich występują ci samo bohaterowie a każdy kolejny spot to niejako dalszy ciąg wcześniejszego. Takie działanie jest oczywiście dokładnie przemyślane i ma jeden cel – budowanie relacji i związku między odbiorcą a aktorami grającymi w reklamie. Dzięki temu, iż przestawiani są oni jak w serialu odbiorcy niejako zaczynają śledzić ich losy – działa dokładnie ten sam schemat co w przypadku seriali. Odbiorca czuje się związany z bohaterem co później przekłada się na dokonywane przez niego wybory na zakupach.

Można by wręcz pokusić się o stwierdzenie, iż reklamy to obecnie mini serial w którym zawiera się lokowanie produkty – tak jest to przynajmniej postrzegane przez część społeczeństwa i taki jest właśnie ich cel.