Siatka do pakowania na święta

Jak wiele osób uwielbiam Boże Narodzenie. Nigdy nie mogę się doczekać ubierania choinki, kupowania prezentów, pieczenia i lukrowania pierniczków i lepienia pierogów z kapustą i grzybami. Te święta mają w sobie coś magicznego, czego nie mają inne świąteczne okazje.

Dobra siatka na święta

Święta Bożego NarodzeniaNawet kolejki w sklepach, korki na drogach, czy konieczność kupowania dużo większej ilości produktów mnie nie odstrasza, bo siatka do pakowania jest pojemna, potem wrzucić ja tylko do samochodu, a z auta do domu, więc nie mam problemu. Zabawianie gości też lubię, choć wiem, ze wiele osób się męczy, kiedy musi wszystkich zagadywać podczas wigilijnej kolacji, szczególnie jeśli chodzi o teściów i inne osoby, których nie lubią. Ostatnie święta przebiegły mi jednak inaczej. Zamiast białego puchu i morzu przyszły do nas wysokie temperatury i słońce, więc musiałam aż zakrywać okna, żeby światło mi nie przeszkadzało. Siatka cieniująca znalazła się przy oknach balkonowych, bo one wychodzą na południe i tam najbardziej razi mnie słońce. Dzięki temu mogłam przynajmniej spokojnie gotować, bo wiadomo, ze w grudniu słonce zachodzi wcześniej, więc od szesnastej mam już spokój jeśli chodzi o światło. Lepiej w sumie, że mam problem ze słońcem, a nie na przykład z kretami. Kiedy kupowałam siatkę cieniującą widziałam w sklepie budowlanym, ze jest tam siatka na krety i inne produkty. Nie bardzo wiem, jak by miała ona działać. Włożenie jej pionowo nic nie da, bo kret i tak idzie do góry, a kładzenie jej poziomo oznacza, że można to zrobić tylko podczas zakładania ogrodu, więc nie wiem, czy taka siatka przeciw kretom jest popularna z tego względu.

Może ja się nie znam, bo nie mam swojego ogródka, a nawet jakbym miała, to ogrodnictwo mnie nie interesuje. Teraz skupiam się tylko na przygotowaniach do wigilijnej kolacji i kupieniu prezentów z których się wszyscy ucieszą, więc zapomnijmy o kretach.