Rozwój firmy ze sprzętem spektrometrycznym

Twoje źródło informacji

Rozwój firmy ze sprzętem spektrometrycznym

4 kwietnia 2017 Technologia 0

Lokalna firma, zajmująca się masową produkcją spektrometrów otrzymała bardzo duże zamówienie na swoje produkty. Jest to pierwsze tak duże zamówienie w historii, gdyż sprzęt będzie wysyłany do największego ośrodka naukowego w Stanach Zjednoczonych, który był zachwycony jakością i wytrzymałością Polskich spektrometrów.

Polskie spektrometry docenione

spektrometr podczerwieniJeżeli chodzi o produkcje zaawansowanego sprzętu do pomiarów promieniowania, czyli spektrometrów to Polska od zawsze przoduje w rankingach. Jednym z hitów okazał się spektrometr podczerwieni bardzo często wykorzystywany do drobnych badań naukowych głownie na uczelniach medyczny. Polska firma ma również bardzo duże zamówienia na spektrometr gamma, ale ten z kolei bardzo cieszy się popularnością na rynkach wschodnich jak Pakistan czy Iran. Dzięki solidnemu zastosowaniu najnowszej technologi aparatura może mierzyć bardzo dokładnie poziom promieniowania widmo i od razu poddawać je szczegółowej analizie. Dodatkowo taki detektor promieniowania jest bardzo prosty w obsłudze, gdyż poziom jego zaawansowania jest tak duży, że obsługa została w pełni zautomatyzowana i wystarczy tylko kilka chwil spędzić z instrukcja by zrozumieć całe jego działanie. Warto wspomnieć że w ofercie firmy jest także spektrometr przenośny co sprawia, ze jest on jeszcze bardziej praktyczny. W przyszłości firma również planuje produkować urządzenie do pomiaru nieelastycznego rozproszenia fotonów a do tego niezbędny jest spektrometr ramana.

Jak widać Polska firma nie zwalnia tempa i już w nie długim czasie masowo zacznie wysyłać swój sprzęt na cały świat co na pewno pozwoli jej jeszcze bardziej się rozwinąć. Cieszy fakt, że Polska firma ma tak duży wkład w rozwój gałęzi naukowych w różnych regionach świata i jest doceniana przez wiele ośrodków naukowych.

Źródło http://spektrometry.net