Rozwiązania informatyczne dla firm – wady i zalety.

Firma funkcjonująca w dzisiejszych czasach musi iść z duchem czasy, aby nie zostać w tyle i nie dać się przegonić konkurencji.

Systemy informatyczne przeznaczone dla firm mają swoje zalety, ale też i wady

systemy informatyczneW tym celu firmy zaczynają część swojej działalności zlecać innym firmom, czyli stosując tak zwany outsourcing lub zaopatrują się w specjalne oprogramowanie na zamówienie i zaczynają działać we własnym zakresie. Tworzenie oprogramowania dla firm nie jest zadaniem prostym, ponieważ do każdego klienta trzeba mieć indywidualne podejście, ponieważ każdy profil działalności znacznie różni się od siebie. Systemy informatyczne dla firm nie każdemu się podobają, jednakże moim zdaniem niosą za sobą o wiele więcej wad niż zalet. Szczególnie popularne zaczynają być rozwiązania informatyczne dla firm prowadzone w sposób online. Przeanalizujmy wady i zalety takiego rozwiązania. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że tego typu programy będą wykorzystywały pełnię swojego potencjału tylko w dużych firmach. Zaczynając od plusów to trzeba powiedzieć, że korzystanie z tych programów z funkcją online sprawia, że mamy na bieżąco kontrolę nad tym co dzieje się w firmie. Jest to rozwiązanie szczególnie dobre dla firm których zarząd ciągle gdzieś służbowo wyjeżdża, a chcemy mieć jednocześnie pod kontrolą naszych pracowników. Zaletą również jest to, że do obsługi tego systemu możemy użyć wiele urządzeń. Dane zapisywane są w bazie, która znajduje się w internecie wobec czego wystarczy nam jedynie komputer z dostępem do internetu, a w przypadku podróży możemy z powodzeniem użyć laptopa. Tego typu programy są również coraz częściej wydawane w formie aplikacji mobilnych dzięki czemu cały czas możemy mieć dostęp do naszych danych.

Minusem takiego rozwiązania może być jedynie nagły brak prądu lub internetu, ale w dzisiejszych czasach dzieje się to już niezwykle rzadko.