Różnorodność produktów do shishy

Jeśli ktokolwiek z was był kiedyś w Egipcie lub okolicznych krajach, to na pewno wie, czym jest fajka wodna. Zawsze jak tylko myślimy o niej, to kojarzy się nam ona z kilkoma mieszkańcami Egiptu, którzy siedzą sobie przy stoliku i przy okazji rozmowy palą sobie sziszę. 

Rodzaje tytoniu do sziszy

popularny tytoń do sziszyCiekawostką jest to, że fajka wodna czy shisha (nazw jest kilka) teoretycznie nie jest uzależniająca bądź tak szkodliwa dla nas i otoczenia. Może posiada ona substancje smoliste, które szkodzą, lecz zanim wciągniemy je do płuc, są one filtrowane przez wodę. Dzięki temu dym nie jest tak szkodliwy. Oczywiście zależne jest to od wielu czynników, na przykład od rodzaju melasy czy wyrobu tytoniowego. Na początku warto dodać, że najbardziej popularny tytoń do sziszy pochodzi z Egiptu. Tam wytwarzany jest tytoń o nazwie Nakhla. Jest to najpopularniejszy wyrób do palenia, niestety jednak jego cena świadczy o jakości. Z tego co mi wiadomo, jest to najtańszy taki produkt na rynku, a co za tym idzie, jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Dawniej cieszyłem się na każdą jego paczuszkę, jednak po spróbowaniu lepszych, nigdy nie wróciłem do niego. Poza tym tytoniem istnieje wiele innych, produkowanych przez konkurencyjne firmy, które zaskakują swoimi coraz to nowszymi pomysłami. Tak oto w niedługim czasie doszliśmy od melasy, przez tytonie smakowe, aż do kamyczków służących do palenia. Te ostatnie jeszcze niedawno były dla mnie czarną magią, jednak kiedy zobaczyłem je na żywo, stwierdziłem wtedy, że czasami są one bardziej opłacalne niż inne produkty. To rzecz jasna zależy  od sytuacji. Kiedy mamy dostęp do wody bieżącej, możemy próbować zabawić się kamyczkami. Na dobrą sprawę, są to malutkie kamyki maczane w czymś w rodzaju sosu. Jak się okazuje, nie jest to sos, lecz wywar o zawartości tytoniu do sziszy w postaci płynnej. Namoczone kamyczki układa się tak samo jak tytoń czy melasę, i pali. Jedyna znaczna różnica jest taka, że kamyczki można wykorzystać ponownie, po wcześniejszym przemyciu ich pod wodą.

Podsumowując, tak jak ze wszystkimi innymi produktami, w przypadku tytoniu również tani nie oznacza dobry. Na szczęście istnieje jednak wiele innych alternatyw, dzięki którym każdy fan palenia shishy może się cieszyć swoim ulubionym smakiem.