Rodzinne spory

Kiedy zostajemy rodzicami, bardzo często nasze dzieci zarzucają nam, że zapominamy, że sami kiedyś również byliśmy młodzi. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich osób, są wśród nas rodziny, gdzie rodzice są najlepszymi przyjaciółmi swoich dzieci i te bardzo chętnie zwierzają się im z każdego poważniejszego problemu, niejednokrotnie również proszą ich o radę lub wsparcie.

Rodzinne spory przyczyną wyjazdów

Przewozy, busPrzewozy, bus do Holandii i Niemiec do Holandii i NiemiecRodzice wówczas, doceniając zaufanie swoich pociech, bardzo często również przychodzą do dzieci z prośbą o radę dotyczącą tego, jak mają się zachować w trudnej dla nich sytuacji. Niestety, nie we wszystkich rodzinach panuje taka atmosfera. Obracając się w towarzystwie młodzieży bardzo często słyszymy teksty o niezrozumieniu przez rodziców. Młodzi ludzie żalą się, że rodzice na wiele im nie pozwalają – kiedy na przykład interesują ich przewozy do Niemiec i niejednokrotnie mają już upatrzone busy do Niemiec pomorskie z Polski, którymi wyruszą na wyprawę swojego życia, interweniują rodzice i zabraniają dzieciom takowej wycieczki. Niejednokrotnie sami wówczas zapominają, jak w młodości sprawdzali, w których godzinach odjeżdżają busy do Holandii pomorskie z Olsztyna, gdyż jeszcze kilkadziesiąt lat temu busy z Polski do Holandii wcale nie były takie popularne. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem sytuacji byłaby szczera rozmowa z rodzicami, rzecz jasna – spokojna, bez podnoszenia głosu. Jednak jak dużo młodych ludzi stać na coś takiego?

Jest to także poniekąd wina rodziców, ponieważ nie zachęcając dzieci do rozmów, a jedynie zabraniając pewnych rzeczy, budują w rodzinie mur, który wzrasta coraz wyżej.