Remont tarasu i profile tarasowe

Twoje źródło informacji

Remont tarasu i profile tarasowe

24 września 2016 Usługi budowlane 0

Wraz z moimi kolegami pracujemy można powiedzieć, że na tak zwanej wykończeniówce. Wykańczamy przeróżne pomieszczenia, zarówno domy, jak i garaże, ale także czasami zdarza nam się dostać zlecenie na zrobienie czegoś na zewnątrz, na podwórku. Ogólnie generalnie rzecz biorąc, dostajemy od klientów zlecenia na roboty wykończeniowe. 

Profile schodowe i tarasowe – w jakim celu się je kładzie?

profile schodoweOstatnio mieliśmy jednak dość nietypowe zlecenie, bo dotychczas takiego nie mieliśmy. Także było to dla nas nie małe wyzwanie. Wyzwaniem tym był mianowicie u jednego z naszych stałych klientów remont tarasu. Jednakże nie było to zwykłe remontowanie tarasu, ponieważ nasz klient chciał, żebyśmy mu zrobili taras balastowy. Dodatkowo powiedział, że mamy jeszcze na tym tarasie mu zrobić uszczelnienie tarasu. Poza tym musieliśmy na nowo położyć schody, a na nich profile schodowe. Profile schodowe układa się by schody były mniej śliskie. Także pracy było, co nie miara. Na początku myśleliśmy, żeby mu odmówić, jednak głupio nam było, ponieważ stracilibyśmy dużo w oczach tego klienta, a jak już wspomniałem jest to nasz stały klient. Tak więc podjęliśmy się tego zadania, chociaż muszę szczerze powiedzieć, że bardzo się obawialiśmy. Najpierw zanim cokolwiek poważniejszego na tym tarasie zrobiliśmy, to zamontowaliśmy profile tarasowe, żeby to wszystko było dobrze wyprofilowane i taras nie był krzywy. Ogólnie ludzie, którzy się na tym znają wiedzą zapewne, dlaczego takie profile na tarasach są przez specjalistów zawsze montowane. Na początku praca szła nam dość łatwo i gładko. Szybko udało nam się zamontować niezbędne podkładki tarasowe i kilka innych rzeczy. Problemem niestety było dla nas, jak idealnie, tak jak chcemy zamontować płyty tarasowe na podkładkach. Powiem całkowicie szczerze, że no mieliśmy z tym niemały problem i się bardzo długo nad tym głowiliśmy, próbowaliśmy na prawdę zrobić to przeróżnymi sposobami.

 

Jednakże koniec końców po kilku godzinach, na nasze szczęście nam się to udało i wyszło dokładnie tak jak chcieliśmy, czyli … idealnie! Po około trzech tygodniach pracy udało nam się taras skończyć i muszę powiedzieć, nie chwaląc się, że na prawdę świetnie, jak na pierwszy raz nam to wyszło. Klient również jest bardzo zadowolony.