Rejs rodzinny sposobem na udane wakacje

Pośród wielu form aktywnego wypoczynku rodzin, w tym rodzin z dziećmi w różnym wieku, coraz bardziej popularną formą staje się wypoczynek pod żaglami, zarówno na wodach śródlądowych, jak i morskich. Mając na uwadze potrzeby dzieci, jachty te muszą spełniać nieco inne wymagania.

Rady dla amatorów rodzinnych rejsów

rejsy rodzinnePlanując wakacje pod żaglami dla rodzin należy wybrać jacht pozwalający zapewnić załodze, w tym dzieciom, bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Ważna sprawą jest odpowiednie dobranie trasy i długości rejsu tak, by uczestnicy wyprawy mogli sprostać warunkom atmosferycznym przy jednoczesnym zachowani atrakcyjności wycieczki. Warto zadbać o atrakcje lądowe i w miarę częste postoje w portach, by dzieci mogły przeżywać nie tylko morską przygodę. Rejsy rodzinne nie różnią się bardzo podstawowym wyposażeniem od rejsów dla dorosłych, jednak należy zwrócić uwagę na elementy wyposażenia, które muszą być dostosowane do potrzeb młodych adeptów sztuki żeglowania. Przy rejsach pełnomorskich na dużych jednostkach muszą być zainstalowane siatki na relingach, dopasowane muszą być elementy uprzęży asekuracyjnych i kamizelek ratunkowych. Elementem niezbędnego wyposażenia jest również odzież uwzględniająca różne warunki pogodowe. Dobrze mieć ze sobą kremy z wysokim filtrem UV.  Przed  podpisaniem umowy z armatorem należy uzgodnić wiek i ilość dzieci. Firmy organizujące tego typu wypoczynek oferują również pakiety ubezpieczeń z uwzględnieniem obecności nieletnich.

Warunkiem udanego i bezpiecznego wypoczynku jest wzięcie pod uwagę wszystkich aspektów organizacji wyprawy żeglarskiej, począwszy od dobrego wyboru organizatora, trasy i wyposażenia jednostki. Przy spełnieniu powyższych warunków należy spodziewać się tylko samych przyjemności.