Przygotowywanie referatu naukowego o usługach prawnych

Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego zdecydowałem się pójść na prawo. W tym celu musiałem przeprowadzić się do innego miasta i zamieszkać w akademiku. To było dla mnie spore wyzwanie.

Usługi prawne mogą być interesującym tematem

usługi prawneNa szczęście bardzo dużo się uczyłem i zdawałem wszystkie egzaminy. Moim marzeniem było zostanie prawnikiem. Pewnego dnia nasz wykładowca przydzielił nam losowo tematy referatu, który musieliśmy wygłosić przed całą grupa na zaliczenie. Moim zagadnieniem była opieka prawna i usługi prawne. Musiałem dogłębnie poruszyć ten temat oraz zainteresować grupę. To było ciężkie zadanie. Zawsze nikt nie interesuje się tym, co mówi druga osoba. Na początku postanowiłem poszukać informacji w internecie. Jednak suche fakty nie byłyby w stanie nikogo zainteresować. Musiałem wypożyczyć jakieś mądre książki. Niestety obsługa prawna firm nie była często poruszanym tematem. Również nie mogłem uzyskać stamtąd ważnych informacji. Niektórzy autorzy ogólnie tylko wspomnieli pewne rzeczy. Nie było to nic nadzwyczajnego. Ostatnią deską ratunku okazał się mój o kilka lat starszy kuzyn, który pracował kiedyś w firmie, w której obsługa prawna grała istotną rolę. Udzielił mi krótkiego wywiadu i udzielił kilku ciekawych opowiadań. To zachęciło mnie do wzięcia numeru telefonu od jego kolegi z pracy. Tak nawiązałem współpracę z bardzo doświadczonym człowiekiem. Jego mocną stroną było ściąganie należności. Zajmował się tym od bardzo wielu lat. Miał do czynienia z wieloma trudnymi sytuacjami. Dzięki temu zebrałem zaskakujący materiał na długi referat. W ostateczności musiałem z czegoś zrezygnować. Dokładnie przeanalizowałem zebraną całość. Prawo medyczne okazało się nie pasującym elementem.

To było coś trudnego i zupełnie nie zwracającego na siebie uwagi. Stwierdziłem, że z całą pewnością nie zainteresuje to żadnej grupy studentów. Wiedziałem, że podjąłem słuszną decyzje.