Projekt ogrodu miejskiego

W każdym mieście, także w Lublinie każdy mieszkaniec chce móc spokojnie udać się w miejsce, gdzie wypocznie nie tylko on ale również jego dzieci. Takim miejscem są miejskie ogrody. Kto z nas nie uwielbia spędzania czasu na świeżym powietrzu? Szczególnie wtedy, gdy dzieci mogą bezpiecznie bawić się na placu zabaw a my porozmawiać z innymi rodzicami czy znajomymi. Miejskie parki stają się coraz bardziej popularnymi obiektami w naszym kraju. Co do tego nie ma wątpliwości.

W parku botanicznym można odpocząć

projektowanie wnętrz lublinKiedy projektowaniem miejskiego parku zajmuje się doświadczony projektant można mieć pewność, że będzie on bardzo dobrze wykonany. Przede wszystkim osoba znająca się na roślinach doskonale wie jakie elementy zielonej architektury będą w stanie przetrwać w różnych warunkach – od zimnych aż po upalne. W miejskich parkach stawia się przede wszystkim na duże i wysokie drzewa. Dają one bowiem dużo cienia, oczyszczają powietrze. Ten pierwszy element jest szczególnie ważny dla osób starszych. To one bowiem podczas pobytu na emeryturze bardzo często wychodzą w takie miejsca, dzięki czemu mogą przestać czuć się samotne. Dla dzieci w parku zawsze znajduje się mały plac zabaw. Znajdują się na nim bezpieczne sprzęty wykonane z drewna, plastiku czy gumy. Projektant zawsze dba o to, by ludzie w różnym wieku znaleźli w parku rozrywkę oraz odpoczynek. Dlatego też często gospodaruje kawałek dodatkowego miejsca na ustawienie minigolfa bądź boiska do koszykówki. W okolicy można postawić małą budkę z napojami, lodami.

Dobry projektant ogrodów zadba o to, by zimą miasto mogło na kawałku przestrzeni ustawić lodowisko. Kto z nas nie uwielbia ślizgać się na lodzie? O ile pozwalają na to umiejętności i aktywność fizyczna. Miejski ogród to miejsce dla każdego. 

Informacje pochodzą z lelum-polelum.pl