Praktyczne listwy przypodłogowe

Każdy, kto przynajmniej raz interesował się kwestiami wymiany podłogi, wie że aby była ona wytrzymała, trzeba ją wykonać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim ważne jest zastosowanie niewielkiej przerwy, pomiędzy końcem podłogi a ścianą, która pełni rolę otworu dylatacyjnego. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przeciwnym razie podłoga mogłaby się wybrzuszyć na skutek zmian wilgotności.

Funkcjonalne listwy przypodłogowe

listwy przypodłogowe WarszawaZ tego właśnie względu przerwa taka jest obowiązkowym elementem budowy każdej podłogi. Gdy dowiedziałam się o tym fakcie, zrozumiałam że listwy przypodłogowe nie są tylko elementem dekoracyjnym, ale również funkcjonalnym elementem wykończeniowym, który zapobiega wnikaniu do otworu zabrudzeń i oczywiście go maskuje. Z tego właśnie względu, gdy wymieniałam podłogę, zdecydowałam się na listwy przypodłogowe Warszawa. Przede wszystkim listwy te były dostępne w różnych kolorach o nawet najbardziej niebanalnych odcieniach, w związku z czym bez obaw mogłam je dostosować do koloru swojej podłogi. Dodatkowo listwy te ściśle przylegają do elementów, które łączą (czyli podłoga i ściana) oraz bardzo dobrze zapobiegają wnikaniu do otworu dylatacyjnego (można nawet powiedzieć, że go izolują). Bardzo podoba mi się również fakt, że dostępne są profesjonalne elementy łączące listwy, w tych samych kolorach w których dostępne są same listwy. Uważam, że jest to produkt naprawdę najwyższej jakości.

Decydując się na zakup listw przypodłogowych, zdecydowanie najbardziej zależało mi na tym, żeby doskonale spełniały swoją funkcję. Oczywiście dodatkowym atutem jest fakt, że listwy te są dostępne w bardzo wielu kolorach oraz że ich cena jest naprawdę konkurencyjna. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z zakupu i serdecznie go polecam.