Popularność domów z bali

Domy z bali nie są w naszym kraju zbyt popularne ponieważ nie zostały spopularyzowane tak jak inne wykonane być mogło by się wydawać z trwalszych materiałów. Najczęściej są spotykane jako domki letniskowe, znacznie rzadziej – całoroczne.

Domy z bali – dobry pomysł?

domy z baliPolacy generalnie specjalizują się w budowie tradycyjnych domów murowanych i choć ofert firm zajmujących się budową domów z drewna przybywa, to wciąż trudno znaleźć naprawdę dobrą firmę, która doskonale zna zasady budowania domów z drewna i potrafi dobrze w tym systemie budować. Warto wiedzieć, że domy drewniane z bali nie tolerują błędów wykonawczych i wymagają dużej dokładności, niezbędny jest też wybór najlepszej jakości materiału, odpowiednio do budowy domu przygotowanego tak by mógł spełniać wszelkie pokładane w nim funkcje. Elementy konstrukcyjne powinny być wykonane z drewna suszonego przemysłowo, mieć ostrugane powierzchnie, a także sfrezowane krawędzie, a nie jak to jest powszechnie stosowane – drewno przetarte, o dużej wilgotności, ponieważ może się to odbić na jakości domu w przyszłości. Dom stworzony z drewna źle przygotowanego nie będzie chroniony przed niszczeniem, wilgocią, robactwem, utratą ciepła itp. Wybierając wiec firmę, która realizuje domy z bali okrągłych pod klucz, nie należy kierować się wyłącznie ceną, bo skutki takiego działania mogą być opłakane.

Lepiej postawić na jakość, a dom odpłaci nam się, trwając w doskonałym stanie nawet ponad sto lat. Warto też przed podjęciem decyzji dokładnie zapoznać się ze wszystkimi wadami i zaletami jakie mają domy z bali.

Popularność domów z bali
Przewiń do góry