Plisy – nowoczesny sposób na ochronę przed słońcem

Wybór osłon okiennych ma duży wpływ na wygląd mieszkania, a także na samopoczucie jego właścicieli. Jeżeli jesteśmy zwolennikami światła dziennego i nie chcemy zasłaniać całych okien, możemy zdecydować się na bardzo modne w ostatnim czasie plisy. Są one bardzo efektowne, a dodatkowo często można je dostać w atrakcyjnych cenach.

Plisy – jasne pomieszczenia i ochrona przed słońcem

nowoczesne plisy ze SzczecinaNowoczesne plisy ze Szczecina są bardzo chętnie wybierane przez zwolenników jasnych, słonecznych wnętrz. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że nie przesłaniają one całego okna, a jedynie jego część. W zależności od kąta padania promieni słonecznych możemy przesuwać plisę w górę i w dół. To rozwiązanie sprawia, że nie razi nas słońce, a jednocześnie nie rezygnujemy ze światła. Plisy są praktyczne również z punktu widzenia zapewnienia nam prywatności. Kiedy mieszkamy na parterze lub naprzeciwko mamy sąsiadów i nie chcemy, żeby przypadkowe osoby widziały co dzieje się u nas w mieszkaniu, możemy użyć plisów. Można przesunąć je na dół okna, podczas gdy góra pozostaje całkowicie odsłonięta. Plisy są niezwykle praktyczne, łatwe w montażu i utrzymaniu. Bez problemów znajdziemy modele, które nadają się do prania, choć do ich wyprodukowania używa się materiałów odpornych na osadzanie się kurzu. Możemy ich użyć w wielu pomieszczeniach. Świetnie sprawdzą się w kuchni, salonie, łazience czy pokoju dziecięcym. Plisy doskonale łączą się z tradycyjnymi zasłonami i firankami. Dostępne są w różnych kolorach i rozmaitych wzorach.

Jeżeli szukasz atrakcyjnej alternatywy dla tradycyjnych rolet lub żaluzji, koniecznie rozważ wybór plisów. Posiadają one wiele zalet, a niska cena sprawia, że bez straty dla portfela w dowolnym momencie wymienisz je na inne akcesoria okienne.