Pakowanie z bandownicą jest proste

Każda firma organizująca pakowanie oraz wysyłkę towaru, powinna mieć do tego profesjonalny sprzęt. Być może nie każdy kojarzy nazwę „paskownica”. Mimo enigmatycznej nazwy jest to nieskomplikowane urządzenie, z pomocą którego zabezpieczymy nasz towar przed wysłaniem do klienta.

Czym są bandownice?

bandownicaPrzyrząd służy do zabezpieczania towarów w czasie ich transportu, bądź magazynowania. Bandownice, bo pod taką nazwą, spotkamy je częściej, spinają towar specjalną opaską, z reguły wykonanej z taśmy polipropylenowej. Dobór szerokości taśmy musi być dopasowany do masy zabezpieczanego towaru. Ze względu na sposób łączenia taśm, możemy wyróżnić trzy typy bandownic: termiczna – taśma jest łączona na sztywno, w sposób stały, w procesie zgrzewania, ten rodzaj paskownic, to rodzaj urządzenia stacjonarnego z koniecznością zapewnienia dopływu zasilania energetycznego; bandownica na zapinki metalowe – łączy taśmę na sztywno, w sposób stały w procesie zaciśnięcie na taśmie, pewnego rodzaju metalowej zapinki. Urządzenia tego typu, są z reguły maszynami ręcznymi; bandownice na zapinki druciane – umożliwia rozpięcie opaski bez konieczności jej niszczenia oraz umożliwia jej ponowne zapięcie. Zwiększone możliwości tego typu zapięcia sprawiają, że jest ono wybierane przy zabezpieczaniu tzw. towarach będących w ciągłym ruchu, czyli takich, które przemieszczają się względem siebie, albo takich, które zmieniają swoją objętość, w zależności od temperatury. Bandownice do zapinek drucianych, mają zdecydowanie najmniej skomplikowaną konstrukcję.

Paskownice powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy. To stosunkowo tanie i bardzo funkcjonalne urządzenie, pozwalające na bezproblemowe, mechaniczne, zabezpieczanie towarów magazynowanych oraz tych przygotowywanych do wysyłki.

Pakowanie z bandownicą jest proste
Przewiń do góry