Ofiary medycyny estetycznej

W naszym kraju i nie tylko coraz więcej popularności zdobywa medycyna estetyczna. Idąc do lekarza i takiego gabinetu mamy nadzieje, że wyjdziemy młodsi gdzieś o jakieś dwadzieścia lat. Czy idzie tego dokonać?

Bydgoska medycyna estetyczna jest popularna

medycyna estetycznaLekarz chirurg tej profesji utrzymuje, że tak, jednak jest to dość problematyczna kwestia. Przede wszystkim tak jak w każdej dziedzinie i sytuacji potrzebna jest systematyczność, co generuje dodatkowe koszta. Aby efekty na przykład takiego zabiegu jak botoks były widoczne trzeba powtarzać go średnio co trzy do czterech miesięcy. Średni koszt takiego zabiegu w mieście takim jak Bydgoszcz to trzysta złotych. Dla jednych to niewiele, dla drugich to całkiem spory pieniądz, którego nie wydaliby tak lekkomyślnie na jakieś zabiegi, ale medycyna estetyczna bydgoszcz jest kosztowna. Są też tacy, którzy w ogóle nie dbają o finanse i w swoją skórę,a przede wszystkim twarz pakują wszystko, co się da. Niestety, taki brak opamiętania niesie za sobą bardzo przykre konsekwencje, takie jak efekt maski zamiast twarzy, brak mimiki, czy po wyglądanie jak po ugryzieniu pszczoły będąc uczulonym. Ofiar operacji plastycznych na całym świecie są tysiące. Jedne chciały tylko dokonać lekkich korekt takich jak wyprostowanie lub zmniejszenie nosa, zagrody nosowej. Inne natomiast musiały zrobić badania USG, ponieważ ich zabiegi przypominały operacje. Do tego wszystkiego potrzebowałby także znieczulenia, ponieważ każda ingerencja w ciało to niestety spory ból dla nas.

Ofiary nieudanych operacji plastycznych albo chcą odszkodowań od lekarzy, albo udają, że nic się nie dzieje mając nadzieje, że po pewnym czasie efekty będą mniej widoczne.