Od czego zacząć regenerację sprężarki?

Twoje źródło informacji

Od czego zacząć regenerację sprężarki?

16 lutego 2019 Motoryzacja 0

Układ klimatyzacji składa się z wielu komponentów: sprężarki, skraplacza, osuszacza odbiornika, parownika i węży. Kompresor, „serce” układu klimatyzacji samochodu, działa jak pompa pobierająca czynnik chłodniczy (R-12 w starszych samochodach, R-134a w 1995 r.  nowszych) i wywiera ciśnienie, przekazując go do parownika.

Kiedy sprężarka nadaje się do regeneracji 

regeneracja sprężarek klimatyzacjiSprężarka AC ma kilka ruchomych części (w tym tłoki i zawory). Te wewnętrzne części mogą ulec awarii, powodując, że sprężarka AC przestaje działać. Często wewnętrzne części sprężarki rozpadają się i rozpraszają metaliczne resztki w całym układzie. W związku z tym regeneracja sprężarek klimatyzacji oznacza wymóg zastąpienia rurki wylotowej i suszarki odbiornika, ponieważ niektóre szczątki mogły tam się znaleźć. Aby sprężarka AC działała, potrzebuje sprzęgła, łożyska i złącza elektrycznego. Sprzęgło napędzane jest przez pas napędowy / serpentynowy, który włącza sprężarkę po włączeniu klimatyzacji. Sprzęgło może się zapalić lub łożysko może ulec uszkodzeniu. Jeżeli łożysko lub sprzęgło uległy awarii, zaleca się wymianę sprężarki. Czasami zastąpienie całej sprężarki regenerowaną może być tańsze niż wymiana pojedynczego sprzęgła lub łożysk.Powszechne jest również, że uszczelki w sprężarce AC ulegają uszkodzeniu. Sprężarka może ucierpieć na skutek wycieku czynnika chłodniczego i / lub oleju.

Jeśli uszczelki nie będą się już utrzymywać, będziesz potrzebował nowej sprężarki, ponieważ uszczelek nie można wymienić. Sprężarka może również zawieść, jeśli w układzie klimatyzacji znajduje się szlam lub zanieczyszczenia. W przypadku występowania szlamu lub gruzu, węże, parownik i skraplacz należy przepłukać, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Jeśli nie można spłukać części, może zajść potrzeba wymiany tych części.