Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową – warto?

Twoje źródło informacji

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową – warto?

3 sierpnia 2016 Usługi budowlane 0

Była potrzeba, aby ocieplić dom. Jakoś ostatnio od bodajże dwóch lat albo nawet nieco dłużej, wszyscy skarżyliśmy się na to, że mamy w domu po prostu zimno. Naprawienie tego jednak sporo kosztuje, a więc odłożyliśmy to po prostu na później.

Izolowanie poddasza pianką – wysoka skuteczność

izolowanie poddasza piankąW końcu jednak szala goryczy się przelała i musieliśmy zainwestować w nasz dom, jeśli chcieliśmy tam dalej wygodnie mieszkać i się co chwilę nie przeziębiać. Izolacja poddasza pianką poliuretanową wydawała się nam najlepszym wyjściem. Dzięki temu ciepło by nie uciekało tak, jak robiło to teraz. Musiało się sporo zmienić, bo byśmy w końcu zamarzli. Głupio podczas zimy siedzieć ciągle w dwóch bluzach. Znaliśmy kogoś, kto wykonywał profesjonalne izolacje natryskowe w niewysokiej cenie. Postanowiliśmy go wynająć. Podobno wszyscy go polecali. Ogólnie ta metoda ocieplania wydaje się bardzo skuteczna. Wielu moich znajomych ją polecało. Ja też obecnie już mogę polecić ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Jest to naprawdę skuteczne, bo my od czasu jak to zrobiliśmy nie musimy już chodzić tak grubo poubierani, a już jedna zima minęła od czasu jak mamy zrobioną skuteczną izolację. Jednak czasami jedna rzecz powoduje, że mieszka się o niebo lepiej. Warto zatem się czasami zastanowić nad tym, co trzeba zrobić w domu od razu, a co może poczekać. Takie ocieplenie domu może powodować na przykład, że znacznie zmniejszą się koszty ogrzewania.

 

Ma więc dodatkowy plus, bo wiadomo, że kiedy ciepło skądś ucieka, to wtedy trzeba znacznie więcej przeznaczyć na dogrzanie pomieszczeń. Teraz mamy już zaizolowany profesjonalnie cały dom i nie musimy cierpieć chłodu.