Niezbędne wyposażenie jeźdźca i konia: ochraniacze dla jeźdźca

Dyletanci sądzą, że aby jeździć konno wystarczy założyć na koński grzbiet siodło, złapać wodze i można już patatajać w stronę zachodzącego słońca. Nic bardziej mylnego! Każdy jeździec i koń powinien posiadać swoją dobrze dobraną garderobę.

Niektóre rzeczy są zwyczajnie niezbędne do jazdy konno

ochraniacze dla konia Co jest niezbędne dla konia? Na pewno dopasowane do jego grzbietu siodło i dobre ogłowie. Pod siodło potrzeby będzie czaprak, czyli tzw. potnik, który chroni przed otarciami i wchłania pot zwierzęcia. Na czas podróży czy treningów warto zadbać o bezpieczeństwo naszego dzielnego rumaka i wyposażyć go w ochraniacze dla konia, które zapewnią większą stabilność jego nogom i uchronią je przed skutkami wstrząsów czy zderzenia. Bez względu na porę roku koń na zewnątrz powinien nosić odpowiednią derkę, która zimą będzie grzała, a latem uchroni go przed dokuczliwymi owadami. A jeździec? Temu potrzebne są odpowiednie akcesoria jeździeckie, przede wszystkim wygodna i dopasowana odzież. Dobre buty nie pozwolą zaklinować się stopie w strzemieniu, a odpowiednie spodnie – bryczesy damskie lub męskie – uratują przed otarciami i nie będą ograniczały ruchów. Podstawą jest też kask, bo choć z siodła spada się rzadko, to konsekwencje tego zdarzenia mogą być naprawdę poważne. Do tego trzeba się wyposażyć w dopasowane rękawiczki jeździeckie, ponieważ wodze mogą doprowadzić do powstawania otarć i bąbli na dłoniach i palcach jeźdźca.
Warto mieć wygodną, przewiewną odzież dla siebie i dobrze dopasowane akcesoria dla konia. To sprawi, że jazda dla obu stron będzie o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza, a to ma przecież ogromne znaczenie.