Neutralizacja zapachów i wkłady – jakie wybrać?

W domu bardzo często stosujemy rożnego rodzaju odświeżacze powietrza, torebki zapachowe, pachnące świece, czy inne rzeczy wydzielający intensywny, ale przyjemny zapach. Mamy w sklepie jednak do wybory wiele różnych rodzajów takich odświeżaczy.

Neutralizacja zapachów to ciężki temat

Neutralizacja zapachówMamy zapachy w sprayu, w żelu, w kostce, kulkach, czy w formie płynnej. Które z nich warto wybrać? Czy należy je dopasowywać do rodzaju pomieszczenia? Które z nich najszybciej się skończą i są najmniej skuteczne? Na pewno dozowniki zapachowe ze sprayem są mało korzystne. Takie odświeżacze sprawdzą się w łazience, kiedy chcemy szybko odświeżyć pomieszczenie, ale ten zapach się szybko ulatnia. Nawet takie kompozycje zapachowe które ulatniają się czasowo nie zapewnią nam świeżego zapachu w domu. Takie zapachu w formie sprayu najczęściej wykorzystuje aromamarketing, choć nie jest to zasada. Mamy także liczne odświeżacze do kuchni i łazienki. Najczęściej są do odświeżacze w kostce lub w żelu. Montowane są one na toalecie, czy w zmywarce i w kontakcie z wodą uwalniają swój zapach. Mają też często funkcję odkamieniacza czy czyszczące, więc do podwójna zaleta. Ich zapach jest mało intensywny. Mamy także odświeżacze w formie płynnej. Mogą być one w formie olejków zapachowych, dolewanych do kominków, lub też jako małe urządzenie wkładane do kontaktu, które stale wydziela zapach. Jest to podobna metoda co spraye, czyli w danym momencie pachnie nam ładnie w domu, ale na stałe się nie sprawdzają. Neutralizacja zapachów najlepiej przebiega z odświeżaczami w formie stałej.

Na przykład w formie torebek wypełnionych zapachowym proszkiem. Idealnie sprawdzą się one do szafy, czy do walizki, która stale jest zamknięta i wyciągamy ją okazjonalnie.