Nauka angielskiego za granicą

Od wielu lat wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest otaczanie się nim z każdej strony. Takie środowisko jednak trudno stworzyć w domu, szkole czy nawet szkole językowej, stąd więc rosnąca popularność zagranicznych obozów językowych. W kilka tygodni mogą one nauczyć więcej, niż zwykła szkoła przez wiele miesięcy.

Czy warto uczyć się języka na Malcie?

angielski na malcieJeśli chodzi o język angielski, najpopularniejsze kierunki na obozy językowe to Wielka Brytania, przeważnie Londyn, a także Nowy Jork oraz Malta. Ceny sprawiają, że na naukę angielskiego w USA niewielu może sobie pozwolić. Do tego rodzice niechętnie wysyłają swoje dzieci w tak długą podróż zagraniczną. Londyn z kolei to wciąż raczej wysokie ceny i spora mieszanka kultur, co czasami także stanowi pewien powód do obaw dla zatroskanych rodziców. Osobną kwestią jest też (nie)sławna londyńska pogoda… W takim towarzystwie nauka języka na Malcie wydaje się mieć same zalety: ciepła, słoneczna, nieduża wyspa na Morzu Śródziemnym to idealne miejsce na naukę połączoną z aktywnym wypoczynkiem. Piękne plaże, ciepła woda, zabytki antycznej kultury, pochodzące sprzed kilku tysiącleci – to tylko nieliczne z atrakcji, które czekają na uczniów obozów językowych. Do tego oczywiście angielski na malcie oznacza też bardzo dobre warunki do samej nauki języka, większą immeresję językową i więcej okazji, żeby wykorzystać język w praktyce. Dzięki temu uczniowie szybko nabywają językowej swobody i nie boją się już mówić po angielsku w codziennych sytuacjach.

Nauka języka na Malcie to na pewno świetny sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli naukę języka i wakacje w słonecznym, ciepłym kraju. Warto dodać, że zwykle takie obozy językowe są tańsze niż te w Wielkiej Brytanii czy USA.. Można też dzięki temu posłać dziecko na kilka tygodni a nie tylko dzień lub dwa.