Namioty i śpiwory jako najważniejsze wyposażenie biwakowe

Twoje źródło informacji

Namioty i śpiwory jako najważniejsze wyposażenie biwakowe

28 listopada 2017 Usługi dla wszystkich 0

Mimo tego, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, biwaki nadal pozostają świetną formą spędzania czasu. Co więcej, harcerstwo jako organizacja skupia nadal wiele młodych osób, którzy w każdej wolnej chwili wybierają się na łono natury. Jeżeli również jesteś fanem takiej aktywności zadbaj o swój sprzęt.

Kompletowanie sprzętu biwakowego, czyli namiot i śpiwór

namioty dmuchaneStare, dobre rozwiązania są nadal godne uwagi. Mimo tego producenci sprzętu biwakowego ciągle wprowadzają nowości. Ostatnio zauważyłem namioty dmuchane. Według mnie jest to dobry pomysł, ponieważ korzystanie z niego jest o wiele łatwiejsze, bardziej intuicyjne i wygodniejsze. W jaki sposób? Rozstawianie takiego namiotu jest ułatwione, gdyż wystarczy tylko go nadmuchać. Odrzucamy dzięki temu wbijanie gwoździ w ziemię, naciąganie sznurków, a także irytujące chowanie go. Dlaczego określam to jako intuicyjne? Jedynym, co musisz zrobić przed napompowaniem to znalezienie wentyla. Zajmuje to dosłownie chwilę i nie jest ani trochę skomplikowane. Wychodzi na to, że jest to bardzo unowocześniona wersja tych biwakowych domków. Ważną zaletą jest to, że warstwa powietrza w ściankach izoluje od zimna, przez co łatwiej utrzymać odpowiednią temperaturę. Korzystając z takich rozwiązań ułatwiasz sobie życie, nie niszcząc urokliwej atmosfery spotkań w harcerskim, przyjacielskim gronie. Jak wygląda taki namiot? Dosłownie tak samo jak te tradycyjne. Jedyna różnica widoczna jest wchodząc do środka i przebywając w nim.

Zachęcam do przetestowania. Ja uważam, że sprzęt jest bardzo wytrzymały. Schowanie w nim plecaka turystycznego wystarczy, aby nie przesuwał się pod wpływem wiatru. Dla każdego, kto nie jest przekonany, polecam zapoznanie się z produktem w sklepie. Sądzę, że są one bardzo dobrej jakości i będą służyć przez co najmniej kilka lat.