Namioty i śpiwory jako najważniejsze wyposażenie biwakowe

Mimo tego, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, biwaki nadal pozostają świetną formą spędzania czasu. Co więcej, harcerstwo jako organizacja skupia nadal wiele młodych osób, którzy w każdej wolnej chwili wybierają się na łono natury. Jeżeli również jesteś fanem takiej aktywności zadbaj o swój sprzęt.

Kompletowanie sprzętu biwakowego, czyli namiot i śpiwór

namioty dmuchaneStare, dobre rozwiązania są nadal godne uwagi. Mimo tego producenci sprzętu biwakowego ciągle wprowadzają nowości. Ostatnio zauważyłem namioty dmuchane. Według mnie jest to dobry pomysł, ponieważ korzystanie z niego jest o wiele łatwiejsze, bardziej intuicyjne i wygodniejsze. W jaki sposób? Rozstawianie takiego namiotu jest ułatwione, gdyż wystarczy tylko go nadmuchać. Odrzucamy dzięki temu wbijanie gwoździ w ziemię, naciąganie sznurków, a także irytujące chowanie go. Dlaczego określam to jako intuicyjne? Jedynym, co musisz zrobić przed napompowaniem to znalezienie wentyla. Zajmuje to dosłownie chwilę i nie jest ani trochę skomplikowane. Wychodzi na to, że jest to bardzo unowocześniona wersja tych biwakowych domków. Ważną zaletą jest to, że warstwa powietrza w ściankach izoluje od zimna, przez co łatwiej utrzymać odpowiednią temperaturę. Korzystając z takich rozwiązań ułatwiasz sobie życie, nie niszcząc urokliwej atmosfery spotkań w harcerskim, przyjacielskim gronie. Jak wygląda taki namiot? Dosłownie tak samo jak te tradycyjne. Jedyna różnica widoczna jest wchodząc do środka i przebywając w nim.

Zachęcam do przetestowania. Ja uważam, że sprzęt jest bardzo wytrzymały. Schowanie w nim plecaka turystycznego wystarczy, aby nie przesuwał się pod wpływem wiatru. Dla każdego, kto nie jest przekonany, polecam zapoznanie się z produktem w sklepie. Sądzę, że są one bardzo dobrej jakości i będą służyć przez co najmniej kilka lat.