Najlepszy wózek spacerowy

Twoje źródło informacji

Najlepszy wózek spacerowy

12 marca 2019 Rodzina 0

Narodziny dziecka przynoszą wiele nowych obowiązków, ale też wiele radości. Rodzice wyczekują chwili, kiedy maluszek zacznie raczkować, siadać, aż w końcu stanie na własnych nóżkach. Dopóki maluch nie będzie stabilnie siedział, dopóty musimy go wozić w gondoli.

Co musi posiadać spacerówka?

wózki spacerowePierwszym wózkiem dla noworodka, a potem niemowlaka, musi być gondola z płaskim dnem. Jest to wózek, który będzie służył maluszkowi do około siódmego, ósmego miesiące. Większość dzieci w tym wieku zaczyna samodzielnie siedzieć i możemy go zacząć wozić w spacerówce. To wspaniała chwila dla maluszka, bo może podziwiać świat z zupełnie nowej perspektywy. Wózki spacerowe posiadają siedziska, które zawsze można rozłożyć do pozycji pionowej, kiedy dziecko zrobi się senne i będzie chciało uciąć sobie drzemkę. Wózki dziecięce najczęściej mają wymienną gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy, które umieszcza się na jednym stelażu. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo kupujemy jeden wózek z trzema elementami, który służy nam przez kilka lat. Spacerówka posiada miękki wkład na siedzisku, dzięki czemu umieścimy w nim mniejsze i większe dziecko. Specjalne pasy zabezpieczające utrzymają dziecko w odpowiedniej pozycji, a barierka ochronna zamontowana z przodu wózka, uniemożliwi wypadnięcie dziecku. Każdy wózek posiada budkę, która chroni malucha przed słońcem, wiatrem, zimnem, a nawet śniegiem. Niektóre modele posiadają różne udogodnienia dla rodziców, jak mufka na dłonie w czasie zimowych spacerów, czy miejsce na kubek z kawą.

Wózki dziecięce są niezbędne do codziennego użytkowania. Spacerówki pod spodem, między kołami posiadają pojemną torbę, do której mama podczas zakupów może włożyć rzeczy. Ponadto na poręczy do prowadzenia mają praktyczną torbę na rzeczy malca.