Najlepszy sposób impregnacji drewna

Twoje źródło informacji

Najlepszy sposób impregnacji drewna

10 stycznia 2018 Wyposażenie wnętrz 0

Ja i mój mąż jesteśmy swoimi całkowitymi przeciwieństwami. Ja zrównoważona, on szalony. Ja cicha, jego wszyscy słyszą. Jednak jesteśmy ze sobą już tyle lat i żyje nam się całkiem dobrze. Do tego mamy wspólne plany i staramy się ciągle uzupełniać. Gdy ja czegoś nie potrafię, robi to on. Gdy on czegoś nie wie, pyta mnie.

Używać Bony czy tańszego odpowiednika?

bona trafficOstatnim razem wrócił do domu i zapytał mnie, jakim lakierem chcemy pokryć nasze podłogi i taras. Spojrzałam na niego i roześmiałam się. Nie znałam się w ogóle na lakierach i Przemkowi chodziło o to, żebym poszukała w Internecie informacji na ten temat, ale powiedział to tak jakbym była ekspertem od drewna. Uśmiechnął się i zaczął opowiadać mi szczegóły. Że sam znalazł jakiś lakier, ale stolarz polecił mu bona traffic. Ten z kolei wcale nie jest najtańszy, ale podobno najlepszy. Przemek jest dobry w działaniu, a ja w teorii, więc kwestia sprawdzenia, które impregnaty do drewna są lepsze zostawała dla mnie. Kilka godzin zajęło mi czytanie opinii zwykłych użytkowników, ekspertów, specyfikacji i jeszcze jakichś tam innych rzeczy, z których płynął ten sam wniosek. Bona jest jakościowo najlepsza, ale znajdziemy tańsze specyfiki. Jeśli chcemy dobrej jakości na lata powinniśmy dopłacić. Oboje z mężem lubimy dobrą jakość, ale dodatkowy koszt nie był zaplanowany. Musieliśmy się zastanowić jak ważne jest zabezpieczenie drewna. W momencie, gdy powiedziałam to na głos i przypomniałam sobie ile drewna jest w naszym domu, odpowiedź stała się jasna. Przecież musimy chronić nasz nowy dom!

Przemek powiedział, że zaoszczędzimy w innym miejscu, on już będzie wiedział gdzie. Ja nie chciałam nawet wiedzieć, czego nie będziemy teraz mieli, ale nie było to istotne. Najważniejsze były decyzje podejmowane razem, bo były ważne. Ważne też było, byśmy w tym domu zamieszkali razem, w zgodzie, a reszta jest mniej istotna.