Najlepszy rejestrator samochodowy

Twoje źródło informacji

Najlepszy rejestrator samochodowy

5 grudnia 2018 Motoryzacja 0

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi fakt, że posiadamy w samochodzie rejestrator. Przydaje się on nam nie tylko dla naszego bezpieczeństwa, ale możemy dzięki niemu dostarczyć materiału dowodowego w postaci filmu, gdy w naszej obecności doszłoby do wypadku. 

Kamery – rejestratory samochodowe 

kamera rejestrator samochodowyNa rynku mamy dostępnych bardzo wiele modeli rejestratorów samochodowych. Z grubsza rzecz biorąc są to kamery, rejestrujące w czasie rzeczywistym, to co dzieje się przed naszą maską. Kamera ma szeroki kąt widzenia, w związku z czym obejmuje znaczną część obrazu z obu stron. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii może włączać się automatycznie po uruchomieniu silnika. Posiada również funkcję filmowania w podczerwieni, dzięki czemu przejażdżki off – roadowe, będą mogły zostać trwale uwiecznione. Kamera rejestrator samochodowy doskonale sprawdza się również przy okazji sporów, do jakich dochodzi w wyniku stłuczek, kolizji i wypadków. Materiał wideo dostarcza często kluczowych dowodów w takich sprawach. Kamery tego nagrywają w różnej rozdzielczości i mogą przesyłać swój obraz do innych, zsynchronizowanych z nimi urządzeń. Są kierowcy którzy używają dwóch rejestratorów samochodowych, umieszczając je zarówno z przodu, jak i z tyłu auta. To najczęściej ludzie, którzy prezentują swoje umiejętności w sieci i umieją jeździć widowiskowo. Dzięki obrazowi z dwóch kamer, filmy zyskują dodatkowej atrakcyjności i ułatwiają zmontowanie naprawdę wyjątkowego materiału. Koszt dobrego rejestratora to około sześciuset złotych. 

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, powinniśmy zaopatrzyć się w tego rodzaju kamerę. Na drodze często dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń, zderzamy się z agresją i wulgaryzmami. Niektórzy z kierowców dążą nawet do rękoczynów, kamera w aucie skutecznie ich deprymuje i odstrasza.