Moda na wyjazdy motywacyjne

Tak zwana turystyka motywacyjna w naszym kraju istniała już lata temu w postaci popularnych wczasów pod gruszą. Dzisiaj nazywane są wyjazdami incentive i traktowane są jako biznesowe narzędzie używane głównie do zwiększenia lojalności pracowników i poprawy ich kondycji, przekładającej się na realizowanie zakładanych przez firmę celów.

Jak odbywają się wyjazdy motywacyjne?

incentive wyjazdy motywacyjneWyjazdy firmowe, które przyjmują formę wyjazdów motywacyjnych, regularnie organizowane są generalnie w korporacjach i dużych firmach. Incentive wyjazdy motywacyjne w samym zamyśle łączą w sobie rekreację i wypoczynek, ale również cele biznesowe. Są one bowiem oderwaniem od otoczenia związanego ściśle z firmą i wykonywanymi w niej na co dzień zadaniami, wrzuceniem w zupełnie inne okoliczności, ale równocześnie z ludźmi znanymi z pracy. Wyjazdy tego typu nie mają na celu rozwiązywania podczas ich trwania problemów firmy, rozmowy o przedsiębiorstwie są wręcz zabronione w czasie tego typu podróży. Chodzi przede wszystkim o zrelaksowanie się w sprzyjających warunkach, a jednocześnie o bliższe poznanie się z innymi pracownikami w zupełnie innych okolicznościach. Często tego typu podróże organizowane są z destynacją związaną z jakimś zagranicznym krajem, w którym zaplanowane zostały odpowiednie aktywności fizyczne i rozrywkowe dla całej grupy pracowników, którzy zostają na tego typu wyjazd zaproszeni.

Niektórym przedsiębiorcom może wydawać się, że inwestycja w wyjazdy motywacyjne jest sporym wydatkiem, którego wielu z nich nie będzie chciało ponosić. Należy jednak pamiętać, że podróż tego typu jest inwestycją w kapitał ludzki naszej firmy, który tak naprawdę jest fundamentem sprawnego działania każdego przedsiębiorstwa bez względu na branżę, w której ono działa.

Moda na wyjazdy motywacyjne
Przewiń do góry