Leczenie nietrzymania moczu w Bydgoszczy

Twoje źródło informacji

Leczenie nietrzymania moczu w Bydgoszczy

12 listopada 2017 Zdrowie i wygląd 0

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem wielu osób, a głównie tych po 45 roku życia. Podstawowym objawem jest niekontrolowanie wycieków moczu z pęcherza często w postaci kilku kropel, a nawet dużego strumienia. Można jednak skutecznie wyleczyć te dolegliwości, jednak konieczna będzie do tego wizyta u lekarza. 

Jak odpowiednio leczyć nietrzymanie moczu?

nietrzymanie moczu - leczenie w BydgoszczyPrzyczyn nietrzymania moczu może być wiele i spotkać praktycznie każdego, lecz najczęściej dopada kobiety w okresie menopauzy, której towarzyszy niedobór hormonów mogących doprowadzić do tych nieprzyjemnych dolegliwości. Kolejną przyczyną może być również nałogowe palenie papierosów, które uszkadzają naczynia krwionośne doprowadzając do niesprawności narządów wewnętrznych i mięśni. Wiele osób niestety wstydzi się dolegliwości i rezygnuje z wizyty u lekarza co może powodować rozwój groźnych chorób układu moczowego. Konieczne jest więc, aby już przy pierwszych niepokojących objawach udać się do lekarza, który podejmie odpowiednie procesy diagnostyczne oraz wykona szereg badań dodatkowych tj. ogólne badanie moczu, posiew moczu, kreatyninę oraz USG. Nietrzymanie moczu – leczenie w Bydgoszczy to najlepszy sposób na szybkie pozbycie się nieprzyjemnych objawów. Lekarze urolodzy bądź nefrolodzy podejmują tam szybkie działania diagnostycznie i decyzją się na odpowiednie metody leczenia dolegliwości. Najczęściej są to systematyczne ćwiczenia, leczenie farmakologiczne lub w tych groźniejszych przypadkach- zabiegi operacyjne. 

Mimo dużego wstydu konieczna jest wizyta u lekarza, aby pozbyć się wszelkich dolegliwości. Musimy pamiętać też o tym, że nieleczone nietrzymanie moczu może powodować rozrost niebezpiecznych chorób naszego układu moczowego, które mogą być trudne do wyleczenia i wymagać w późniejszym stadium leczenia operacyjnego.