Ławki parkowe jako część projektowania przestrzeni publicznej

W internecie możemy znaleźć wiele ofert producentów ławek miejskich oraz parkowych. Otóż jak się okazuje zapotrzebowanie na tego typu usługi wbrew pozorom jest bardzo duże. Należy również zauważyć, że większość z nich oferuje zakup ławek w wielu kolorach, wzorach oraz rozmiarach.

projektowanie ogrodówNie ulega zatem żadnej wątpliwości, że ławki miejskie możemy zakupić w zależności od indywidualnych potrzeb architektów i projektantów, którzy zajmują się projektowaniem danej przestrzeni publicznej. Jak wiemy bowiem wielkie szczegóły powinny być już ustalone na samym początku jeszcze na etapie projektowania. Każdy projektant powinien dokładnie zaplanować rozmieszczenie ławek w parkach oraz na ulicach, jak również fontann, huśtawek i piaskownic, które możemy spotkać w niemal co drugim parki miejskim. Ławki parkowe projektanci najczęściej decydują się zakupić u najbardziej znanych producentów na rynku. W większości przypadków są one wykonane z metalu pokrywanego farbą antykorozyjną. Najczęściej produkowane są te z oparciem oraz zdobieniem ciekawymi wzorami. Zdaniem wielu ekspertów wybór ławek miejskich oraz parkowych wielu producentów na rynku jest bardzo duży. Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, że projektowanie przestrzeni publicznych najczęściej uczęszczanych miejsc takich jak parki polega na dostosowywaniu wszelkich szczegółów do potrzeb osób fizycznych, które często w nich bywają.

Projektanci pamiętają zatem o dużej ilości ławek, koszów na śmieci, pojemników do segregacji odpadów oraz koszów na odchody dla psów.

To i dużo więcej mogą Państwo znaleźć na:

http://www.astrini-design.pl

Ławki parkowe jako część projektowania przestrzeni publicznej
Przewiń do góry