Kto musi odbyć szkolenie okresowe bhp?

Każdy dorosły człowiek, z wyjątkami, które tylko potwierdzają regułę, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo. Czasem zagrożenie jest większe i trzeba poświęcić tej kwestii więcej czasu i uwagi, a innym razem jest przeciwnie. Jednak kwestia bezpieczeństwa dotyczy każdej dziedziny życia i każdego człowieka.

Co ile trzeba robić kurs z BHP?

szkolenia okresowe bhp ŁódźRównież w sytuacji zawodowej. Zdarza się, że pracownicy o tym zapominają i gdy odbędą pierwsze wstępne szkolenia bhp, myślą, że kwestia nie będzie więcej poruszana. Jednak każdy pracodawca, musi pamiętać o tym, bo to na nim ciąży odpowiedzialność, że pracownicy muszą jeszcze cyklicznie odbywać szkolenia okresowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Ich częstotliwość jest ściśle związana ze stanowiskiem, które obejmuje pracownik. Można wyszukać w Internecie frazę szkolenia okresowe bhp Łódź, zadzwonić i zapytać, w którejś firmie, jak wygląda ta kwestia, jeśli nie jesteśmy tego pewni. Trzeba pamiętać, że niewiedza nie zwolnia nas z obowiązków. W zarysie wygląda to tak: raz na rok przechodzą szkolenie pracownicy, którzy zajmują się szczególnie niebezpiecznymi obowiązkami. Raz na trzy lata, pozostali robotnicy. Raz na pięć lat pracownicy inżynieryjni, techniczni, projektanci i konstruktorzy maszyn oraz pracownicy związani z kwestiami bhp. Raz na sześć lat pracownicy administracyjno – biurowi. Oczywiście, są to informacje orientacyjnie, które mają tylko wprowadzić nas w temat.

W Łodzi ceny szkoleń są różne, więc jeśli jest to dla nas kwestia istotna trzeba porównać cenniki. Najważniejszą jednak informacją jest to, że wszyscy pracownicy muszą odbyć szkolenie okresowe; różnicą jest tylko częstotliwość z jaką mają się odbywać, ich długość i zakres. Zależne jest to od poziomu odpowiedzialności zawodowej.