Kiedy alkohol jest niebezpieczny?

Twoje źródło informacji

Kiedy alkohol jest niebezpieczny?

18 grudnia 2018 Zdrowie i wygląd 0

Opinie psychologów z całego świata jednogłośnie mówią, że alkohol sam w sobie nie jest niczym złym. Każdy z nas zasługuje na odrobinę relaksu, czy to w gronie znajomych przy butelce dobrej Whyski, czy też zapalając świece do kąpieli zabrać ze sobą lampkę czerwonego wina. Brzmi całkiem przyjemnie, jednak kiedy alkohol staje się niebezpieczny?

Terapia dla osób uzależnionych

alkoholizm - terapiaOtóż, problem pojawia się wtedy, gdy tracimy kontrolę nad piciem.Jest to moment krytyczny, gdzie chory zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy w jakim jest położeniu.Całe życie takiej jednostki, toczy się wokół napoi alkoholowych, odreagowując w ten sposób wszelkie emocje wpisane w nasze życie.Poza zmianami wizualnymi w człowieku systematycznie spożywającym alkohol, dochodzi tez do uszkodzenia narządów wewnętrznych i powolnego wyniszczenia organizmu. Najważniejsze jednak jest to co dzieje się w umyśle chorego. Zaburzona percepcja, straty intelektualne, a także zanik uczuć wyższych to tylko, niektóre z aspektów uzależnienia. Niestety, wszystko co prowadzi do zniewolenia człowieka jest swoistym złem.Nietrudno wyobrazić sobie , iż ktoś, kto na przestrzeni czasu, wskutek własnych poczynań stracił tak wiele; rodzinę, wsparcie przyjaciół, dobytek, a nawet marzenia, niekiedy wątpi w soją wartość swoją wartość. Pojawiają się myśli rezygnacyjne. Jak więc uchronić osoby dotknięte omawianym problemem, przed tym tragicznym zakończeniem?Jedna myśl; alkoholizm – terapia jest ostatnia nadzieją na powrót do zdrowia dla osoby uzależnionej od alkoholu.

W Polsce jak i na świecie, każdego dnia mnóstwo ludzi podejmuje decyzję o zerwaniu nałogiem. To piękne, ponieważ już sama próba podjęcia walki zbliża nas do zwycięstwa. Bardzo ważne jest wtedy wsparcie najbliższych, na każdym etapie tej oto drogi. Chory nie tylko szybciej wróci do zdrowia, ale stanie się silniejszym człowiekiem.