Karmienie dziecka w miejscach publicznych

Co jakiś czas za sprawą jakiejś matki pojawia się problem karmienia dzieci w miejscach publicznych. Jedni uważają, że jest to naturalna sprawa i kobiety mogą to robić wszędzie, inni uważają, że takie zachowanie nie przystoi kobiecie i powinna robić to w zamkniętym pomieszczeniu, a nie na widoku, tak że wszyscy muszą na to patrzeć. Jedni oburzają się na przeganianie matek, a inni z powodu ich widoku.

Karmienie dziecka to ważny czas dla matki, który zbliża ją ze swoim dzieckiem, jak na to jednak patrzymy w miejscu publicznym?

ciążaSama karmię swojego maluszka, więc wiem, jaki to jest problem. W wielkich centrach handlowych często znajdują się specjalne pokoje dla matki z dzieckiem, gdzie można maluszka przewinąć, nakarmić i umyć, ale w mniejszych sklepach, czy w instytucjach kultury zwykle pozostają toalety, gdzie i tak czasem jestem przeganiana do zamkniętej kabiny, bo inni nie chcą na to patrzeć. Obecnie pomaga mi bardzo stanik dla matek karmiących. Dzięki niemy łatwiej jest mi dyskretnie nakarmić bobasa, niż gdybym nosiła tradycyjny stanik. Taki ,,sprzęt” przyuważyłam w sklepie, gdzie była ekskluzywna bielizna ciążowa. Tam mieli ich szeroki wybór i z łatwością znalazłam biustonosz do karmienia dla siebie. Dzięki temu karmienie bobasa jest dużo łatwiejsze i dyskretniejsze. Uważam, że stanik dla matek karmiących to bardzo dobra inwestycja. Kosztuje co prawda więcej, niż standardowy, zwyczajny biustonosz, ale jest naprawdę dużo bardziej praktyczny i wygodny dla matek karmiących. Osobiście nie popieram ani osób, które piętnują karmienie niemowląt w miejscu publicznym, ani tych którzy uważają, że można karmić dzieciaki na środku miasta, czy w korytarzu galerii handlowej.

Z jednej strony jest to naturalna czynność, z drugiej obnażanie się w miejscach publicznych też nie jest dobre i robi złą prasę wszystkim matkom. Lepiej po prostu pójść do pokój dla matek, toalety, czy na jakieś zaplecze, by w spokoju nakarmić malucha i nie zastanawiać się co ludzie powiedzą.

Źródłem informacji jest strona

http://e-amazonka.pl/2-biustonosze-do-karmienia

Karmienie dziecka w miejscach publicznych
Przewiń do góry