Kapelusze powracają do łask

Twoje źródło informacji

Kapelusze powracają do łask

25 października 2018 Moda 0

Są tak elementy ubioru, które po tym, jak zostały spisane bezpowrotnie na straty, nagle ożywają w modzie i stają się prawdziwym top numer jeden. Jedną z takich rzeczy jest kapelusz. Jest on na pewno kojarzony z elegancją, ale raczej nie z dwudziestego pierwszego wieku. Dla mnie kapelusz jednoznacznie kojarzył się z moją starszą, staromodną ciocią. Do niedawna.

Kapelusz idealnie pasuje do jesiennego płaszcza

sklep z kapeluszamiŚwiat mody jest tak nieprzewidywalny, że nigdy nie wiemy, jakie trendy sprzed lat projektanci nagle przywrócą do życia. Pewne elementy garderoby, które uznwawałam jeszcze niedawno za staroświeckie, teraz sama mam w szafie. Prawdziwym hitem okazały się dla mnie kapelusze. Myślałam, że nigdy w życiu nie założę kapelusza a tu się okazało, że stały się one hitem jesienno- zimowego sezony i są produktem, który każda elegancka kobieta powinna mieć w szafie. W okolicy, w której mieszkam, powstał niedawno sklep z kapeluszami, który otworzyła pewna znajoma modystka. Dla wyjaśnienia, modystka to osoba tworząca damskie kapelusze. Wybrałam się więc do tego sklepu i się zachwyciłam elegancją i bogactwem kolorów kapeluszy, które były dosłownie wszędzie. Co ciekawe, w tym sezonie im większy kapelusz, tym lepiej. Co prawda duże rondo kapelusza może być nieco zbyt ekstrawaganckie na co dzień, ale idealnie nadaje się na jakieś specjalne okazje typu randka czy jakieś uroczyste przyjęcie. Osobiście kupiłam dwa skromne kapelusze, które idealnie komponują się z moim jesiennym płaszczem.

Każdy sezon w modzie zaskakuje jakimś nowym lub odświeżonym motywem przewodnim. W tym roku są nim kapelusze, które pewnie wiele kobiet, podobnie jak ja, spisało na straty. Okazuje się jednak, że kapelusze nie tylko nie są już staroświeckie, ale są wręcz idealnym dodatkiem do eleganckich, jesiennych stylizacji.